آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ , Tuesday 26 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99938
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ۴۸ درصد بقاع متبرکه دارای نذورات هستند/ اقدامات تبلیغی و ویترینی مشکل حجاب را حل نمی‌کند

  معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: حدود 48 درصد بقاع متبرکه دارای نذورات هستند و 52 درصد بقاع متبرکه نذورات ندارند زیرا برخی از آنها در مناطقی هستند که امکان حضور زائر قابل توجه در آنها نیست.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام احمد شرفخانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف در بقاع امامزادگان اظهار کرد: برنامه‌های مهارت‌های زندگی در قالب مهارت‌های فردی، تحکیم خانواده، ازدواج و تربیت فرزند با نگاه علمی، روانشناسی و اسلامی در بقاع امامزادگان برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به مصارف نذورات گفت: حدود ۴۸ درصد بقاع امامزادگان دارای نذورات هستند و ۵۲ درصد بقاع متبرکه نذورات ندارند زیرا برخی از آنها در مناطقی هستند که امکان حضور زائر قابل توجه در این فضاها نیست.

  معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه نذورات در بقاع امامزادگان هزینه می‌شود گفت: ۴۰ درصد برای کارهای عمرانی، ۳۰ درصد برای هزینه‌های جاری و خدام و ۲۰ درصد برای فعالیت‌های فرهنگی در نظر گرفته شده و ۱۰ درصد نیز حق تولیت است که دوباره برای احیای بقاع امامزادگانی که دارای درآمد نیستند مصرف می‌شود.

   وی با بیان اینکه کارهای نمایشی، تبلیغی، ویترینی و تجمعی مشکل حجاب را در کشور حل نمی‌کند گفت: حل مشکل حجاب به کار اندیشه‌ای و فکری نیاز دارد تا ساختار زیربنایی در مجموعه‌ها طراحی شود.

  شرفخانی خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی با شعار و همایش برطرف نمی‌شود بلکه باید در همایش‌ها ریشه‌ها را بررسی کرد و در این زمینه ارائه آموزش می‌تواند راهگشا باشد.

   

  برچسب ها :

  نظرات