آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ , Wednesday 19 June 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99914
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تعاملات مسائل فرهنگی اوقاف ایران و سوریه گسترش می‌یابد/ استقرار شعبات جامعه المصطفی در دستور کار

  معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه به دنبال توسعه و تعامل مسائل فرهنگی و اجتماعی با رؤسای اوقاف کشورهای اسلامی هستیم گفت: پس از پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در سوریه علیه داعش لازم بود همکاری‌های ایران و سوریه گسترش پیدا کند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام احمد شرفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، با اشاره به سفر وزیر اوقاف سوریه به ایران گفت: سفر این وزیر سوری به همراه علما و مدیران اوقاف این کشور به ایران صورت گرفته است.

  وی افزود: نشست‌ها و دیدارهایی که بین رئیس سازمان اوقاف و روسای ارشد اوقاف دیگر کشورها صورت می‌گیرد با هدف توسعه و تعامل مسائل فرهنگی و اجتماعی انجام می‌شود، ضمن اینکه ضرورت داشت که پس از پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در سوریه علیه داعش همکاری‌های بین ۲ کشور با موضوعات سازمان‌های اوقاف گسترش پیدا کند.

  معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف تصریح کرد: مدیریت وقف و اماکن مذهبی از مباحث مدنظر مذاکراتی بین ۲ طرف بوده و تعامل بر بهسازی و گسترش و توسعه حرم‌های مطهر حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) از دیگر موضوعات مطروحه در مذاکرات بوده است.

  وی خاطرنشان کرد: حصول نقاط مشترک علمی و دینی و فرهنگی و امضای تفاهم‌نامه‌های مشترک آموزشی از دیگر مباحث مذاکرات بین این هیأت سوری با رئیس و مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه بوده است.

  حجت‌الاسلام شرفخانی اظهار داشت: ضرورت توسعه مسائل آموزشی و ایجاد و استقرار شعبات مختلف دانشگاه جامعه‌المصطفی‌العالمیه از دیگر مباحثی بود که بین حجت‌الاسلام محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران و محمد عبدالستار وزیر اوقاف جمهوری عربی سوریه صورت گرفته است.

  وی گفت: ایجاد جبهه مشترک فرهنگی و اجتماعی و دینی و اندیشه‌ای بعد از پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت علیه گروه تکفیری و صهیونیستی داعش و لزوم هم‌افزایی از دیگر مباحث طرفین بوده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات