آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ , Saturday 25 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99847
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سازمان ملل ۴۶ نیروی صلح‌بان خود را به دلیل فساد اخلاقی در سودان جنوبی فراخواند

  دفتر سازمان ملل متحد در سودان جنوبی اعلام کرد که 46 عضو خود را به دلیل اتهام مشارکت در اعمال نامشروع جنسی فراخوانده است.

  آوای شمال/ دفتر سازمان ملل متحد در سودان جنوبی اعلام کرد که ۴۶ عضو خود را به دلیل اتهام مشارکت در اعمال نامشروع جنسی در محل زندگی و در اردوگاهی واقع در سودان جنوبی فراخوانده است.

  به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در بیانیه سازمان ملل متحد در این زمینه آمده است که نیروهای پلیس غنا که در خدمت سازمان ملل به عنوان «صلح‌بانان» بودند، از شهر وائو به جوبا، پایتخت سودان جنوبی فراخوانده شدند.

  «دیوید شیرر» رئیس دفتر سازمان ملل در سودان جنوبی در این زمینه گفت: «این نقض آشکار دستور العملی است که روابط جنسی با افراد آسیب پذیر را ممنوع می‌کند.»

  «مایکل ماکویی» سخنگوی دولت سودان جنوبی نیز به آسوشیتدپرس گفت: «ما نباید چنین افرادی در این کشور داشته باشیم.»

  این در حالی است که سازمان ملل متحد ۱۷ هزار صلح‌بان در این کشور جنگ زده دارد.

  سازمان ملل متحد در سال‌های اخیر تلاش کرده تا با موارد متعدد سوء استفاده جنسی و استثمار توسط صلح‌بانان در برخی از فقیرترین کشورهای جهان مقابله کند.

  سودان جنوبی کشوری در آفریقا است که در سال ۲۰۱۱ از سودان استقلال یافت. سودان جنوبی یکی از فقیرترین و شاید یکی از بدترین کشورها در وضعیت سلامتی در جهان است.

  گفتنی است که روز گذشته نیز رسانه‌های بین‌المللی به افتضاح جنسی کارمندان وابستگان صلیب سرخ جهانی اشاره کردند.

  مدیرکل صلیب سرخ جهانی روز شنبه از تخلف جنسی ۲۱ نفر از اعضای این سازمان از سال ۲۰۱۵ به این سو و استعفا یا اخراج آن‌ها خبر داد.

   

  برچسب ها :

  نظرات