آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ , Wednesday 19 June 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99818
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  کم‌آبی، ابرچالشی است که پیش روی کشور قرار دارد

  معاون اوّل رئیس جمهور گفت: مشکل کم‌آبی کشور، واقعیتی است که وجود دارد و ابرچالش بزرگی است که پیش روی ما قرار دارد.

  آوای شمال/ اسحاق جهانگیری معاون اوّل رئیس جمهور، امروز(یکشنبه ۶ اسفند) که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد با بیان اینکه مطالعات تاریخی نشان می‌دهد هر کشوری برای غلبه بر محدودیت‌های خود باید درک صحیحی از فرصت‌ها داشته باشد اظهار داشت: علاوه بر این، نیاز به سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی در مقیاس ملّی و بین‌المللی وجود دارد.

  وی ادامه داد: اگر توسعه را ارتقاء توانمندی و ظرفیت مادی و معنوی کشور بدانیم، حتماً باید توسعه پایدار، موزون و همزمان داشته باشیم تا بتواند همه جنبه‌های مختلفی که در زندگی نقش دارد را در بر گیرد.

  معاون اوّل رئیس جمهور با بیان اینکه تجربه نشان داده هر جا اقتصاد و فرهنگ و ظرفیت‌های اجتماعی در کنار هم قرار گیرند، ظرفیت‌های جدیدی خلق می‌شود اظهار داشت: این باعث می‌شود که امکان جهش در توسعه یه وجود آید.

  وی با بیان اینکه توسعه الزامات، ضرورت‌ها و نیازهایی دارد تصریح کرد: حال که ما به دنبال توسعه هستیم، علاوه بر این موارد، باید به چالش‌های پیش رو که آنها را ابرچالش می‌نامند، توجه داشته باشیم.

  جهانگیری، ایران را کشوری خشک توصیف کرد و با بیان اینکه آب، یکی از محدودیت‌های جدّی کشور است، خاطرنشان کرد:. با وجود بارندگی‌های اخیر، هنوز کمتر از ۵۰ درصد بارندگی‌های سال گذشته را شاهد بوده‌ایم.

  وی ادامه داد: مشکل کم‌آبی کشور، واقعیتی است که وجود دارد و ابرچالش بزرگی است که پیش روی ما قرار دارد.

  جهانگیری با بیان اینکه توسعه ایران باید با در نظر گرفتن موضوع کم آبی، پیگیری شود افزود: همچنین بدون توجه به مسایل زیست محیطی امکان پرداختن به توسعه کشور وجود ندارد.

  ادامه دارد…

   

  برچسب ها :

  نظرات