آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99792
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد مطرح کرد

  اخلاق و فرهنگ مهندسی حلقه مفقوده جامعه مهندسان

  رئیس موسسه آموزش عالی خزر محمودآباد گفت: اخلاق و فرهنگ مهندسی امروزه حلقه مفقوده جامعه مهندسی است.

  آوای شمال/ احسان شعبان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: جامعه مهندسی حلقه مفقوده با نام اخلاق و فرهنگ دارد چیزی که همیشه در منابع و مراجع مهندسی بر آن تاکید شده ‌است.

  وی افزود: تعدد دانشگاه‌ها باعث شده اکثر مهندسین ما برای اینکه شغلی برای خود ایجاد کنند بعضا اخلاق را زیر پا نهادند.

  شعبان‌زاده در ادامه بیان کرد: زلزله کرمانشاه امسال و ویران شدن ساختما‌ن‌های مسکن مهر یه نمونه از مصداق‌های زیر پا گذاشتن اخلاق حرفه‌ای مهندسی امروز است؛ شاید اصول علم مهندسی در برخی دانشگاه‌ها برای دانشجویان خوب تعریف نشده باشد.

  وی با اشاره به این که اصل مهندسی دارای عظمت بالایی است، عنوان کرد: عظمت مهندسی را می‌توان در ساز و کارهای مهندسی دید به عنوان مثال نمونه‌ای از آن رقابت‌های دانشجویی سازه‌های ماکارونی است که با چسباندن ماکارونی‌های نازک و شکننده در کنار هم سازه‌ای ساخته می‌شود که می تواند مثلا تا ۹۰۰ کیلوگرم بار را تحمل کند.

  رئیس موسسه آموزش عالی خزر با بیان این که دولت در دوره‌ای این فرصت را فراهم کرده تا اگر فردی تمایل به ادامه تحصیل دارد از این فرصت استفاده کند، افزود: خانواده‌ها دوست دارند فرزندان آن‌ها درس بخوانند مهندس، دکتر یا تحصیلات عالیه داشته باشند و نمی‌توان به تنهایی ایراد بر دولت وارد کرد که علت بی انگیزگی دانشجویان به خاطر امکانی بوده که دولت فراهم کرده است.

  وی ادامه داد: دانشجویی که وارد دانشگاه شده و بعد تمایلی به درس خواندن ندارد یا بگوید کار نیست توجیه درستی برای حرف‌هایش ندارد، حال دانشجو درس خوانده و دو بحث مطرح می‌شود اول این که باید زمینه‌ای فراهم شود تا صنعت رو به سامانی داشته باشیم که خروجی بازار کار با ورودی دانشگاه تاحدی نزدیک باشد و دوم اینکه دانشجو اخلاق و فرهنگی را که در دانشگاه کسب کرده در بازارکار به کار گیرد.

  برچسب ها :

  نظرات