آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ , Wednesday 19 June 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99769
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  خبرنگار آلمانی گفت من وارد گلستانی به نام زندان شدم/ تروریست‌ها در اوین فوتبال بازی می‌کنند و به استخر می‌روند

  خبرنگار آلمانی گفت: من وارد گلستانی به نام زندان شدم، بازداشتی‌ها با لاجوردی شوخی و احوال‌پرسی می‌کنند و هیچ ترسی از قصاب تهران نداشتند، [توی مطبوعات غربی نوشته که به من ( لاجوردی ) می‌گویند قصاب تهران!]

  آوای شمال/ پرونده ویژه «دادستان انقلاب»: یک سال پس از فرار مسعود رجوی سرکرده منافقین از ایران، یعنی در سال ۶۱، در پی تمرکز کمیته‌های انقلاب بر روی عناصر این گروهک در داخل، تعدادی از خانه‌های تیمی و لانه‌های مخفی این افراد لو رفته و برخی از آنها نیز دستگیر می‌شوند.

  در جریان همین تقابل بود که هولناک‌ترین جنایات رقم خورد و افراد بی‌گناهی به فجیع‌ترین وضع ممکن شکنجه و سپس کشته شدند که شاید معروف‌ترین آنها، ماجرای شهادت ۳ پاسدار کمیته انقلاب (شهیدان طالب طاهری، شاهرخ طهماسبی و محسن میرجلیلی) و یک کفاش (شهید عباس عفت‌روش) در مرداد ۱۳۶۱ بود.

  در این عملیات‌ها که به «عملیات مهندسی» معروف شد، شکنجه‌گران آزاد بودند به هر روش ممکن -هر روشی- از افراد اطلاعات بگیرند و قربانیان نیز هیچ سرانجامی جز مرگ در انتظارشان نبود؛ آن هم مرگی دردناک، چه اطلاعات بدهند و چه ندهند. چه اطلاعاتی داشته باشند و چه نداشته باشند.

  می‌توانید شرح کامل این جنایت را از اینجا بخوانید.

  بعدها اعترافات تلویزیونی برخی از عوامل این جنایت پخش شد که شوکی به جامعه وارد کرد.

  فردای پخش این اعترافات تلویزیونی (در سالگرد جنایت)، سید اسدالله لاجوردی دادستان وقت انقلاب تهران با حضور در نمازجمعه، در سخنانی به تشریح وضعیت زندانیان -خصوصا منافقین- در زندان اوین پرداخت که به نوعی پاسخ به شبهات مطرح شده از سوی سازمان منافقین بود.

  تاریخ این سخنرانی، ۲۶ مردادماه ۱۳۶۳ است.

   

  برچسب ها :

  نظرات