آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ , Monday 27 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99761
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران:

  مشکلی برای تأمین میوه شب عید نداریم/ علت قیمت ۸ هزار تومانی موز در بازار

  رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز مازندران با بیان اینکه با توجه به نزدیکی بازار شب عید، قیمت‌ها از ثبات و میزان مطلوبی برخوردار است، گفت: مشکلی برای تأمین میوه بازار شب عید در استان وجود ندارد.

  آوای شمال/ طی روزهای اخیر قیمت موز تا کیلویی ۸ هزار تومان در خرده فروشی‌ها رسیده است.

  بر اساس این گزارش، علت افزایش قیمت موز طی هفته‌های اخیر افزایش نرخ ارز و بالارفتن قیمت جهانی این محصول ناشی از کمبود تولید آن در برخی از کشورها به‌ویژه فیلیپین است که موجب شده است تا سهمیه‌ ایران از سوی کشورهای تأمین‌کننده موز کشور کاهش پیدا کرده است.

  این گزارش حاکی است طبیعتا در چنین شرایطی میزان واردات و نهایتا عرضه موز در بازار داخلی کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه بر هم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضا منجر به افزایش قیمت می‌شود و این در حالی است که در چنین وضعیتی، گزینه‌های بعدی تأمین موز بازار کشور نظیر اکوادور نیز قادر به پاسخگویی نیست و این موضوع در کنار افزایش تقاضا در ایام پایانی سال و به‌ویژه بازار شب عید، افزایش این محصول را طی روزهای آتی محتمل می‌کند.

  رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما در این‌باره اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر، شاهد افزایش قیمت موز که عموما وارداتی است هستیم که متأثر از افزایش نرخ ارز است.

  امیرحسین فخرآوران افزود: در حال حاضر قیمت موز در میادین میوه و تره‌بار ۶ هزار و ۸۰۰ تومان است که با احتساب سود ۲۰ تا ۳۵ درصدی در کف بازار، ۸ هزار تومان در واحدهای خرده عرضه می‌شود.

  رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز مازندران با بیان اینکه با توجه به نزدیکی بازار شب عید، قیمت‌ها از ثبات و میزان مطلوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: مشکلی برای تأمین میوه بازار شب عید در استان وجود ندارد.

  فخرآوران در پایان به قیمت انواع میوه و تره‌بار در میادین میوه اشاره کرد و گفت: قیمت امروز سیب سفید و قرمز ۲ هزار و ۲۰۰ الی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان، تامسون یک‌هزار و ۵۰۰ تومان، خیار و گوجه یک‌هزار و ۳۰۰ تومان، کیوی ۲ هزار و ۸۰۰ الی ۳ هزار تومان، کدو، سیر، سیب زمینی، کاهو، کرفس، فلفل دلمه، هویج و شلغم یک‌هزار و ۲۰۰ الی یک‌هزار و ۵۰۰ تومان، پیاز سفید یک‌هزار و ۸۰۰ و پیاز زرد یک‌هزار و ۵۰۰ تومان، گریپ فروت جنوب ۴ هزار تومان، سیر ۱۲ هزار تومان، لیمو شیرین ۴ هزار و ۳۰۰ و لیمو ترش ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان، توت فرنگی ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان و سیب زمینی نو یک‌هزار و ۸۰۰ تومان است.

  برچسب ها :

  نظرات