آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ , Monday 27 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99748
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  تعداد دانشگاه‌های ایران بیشتر از چین است/ بیشتر مراجعه‌کنندگان به نمایندگان تحصیلکرده‌های بیکار هستند

  آوای شمال/ مسعود پزشکیان عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز مهندس در تالار پتروشیمی تبریز اظهار کرد: تصور می‌کنند هر مسؤولی در جایی باشد، می‌تواند رهنمود بدهد در حالی که چنین نیست و باید یک متخصص در موارد لازم حرف بزند. وی با بیان اینکه از جمله تهدید‌ها و خطرهایی که در امر مهندسی مشاهده […]

  آوای شمال/ مسعود پزشکیان عصر امروز در مراسم گرامیداشت روز مهندس در تالار پتروشیمی تبریز اظهار کرد: تصور می‌کنند هر مسؤولی در جایی باشد، می‌تواند رهنمود بدهد در حالی که چنین نیست و باید یک متخصص در موارد لازم حرف بزند.

  وی با بیان اینکه از جمله تهدید‌ها و خطرهایی که در امر مهندسی مشاهده می‌شود، عدم تناسب بین تولید و عرضه است، گفت: در یک دوره مدیریتی با ۹ نفر از روسای دانشگاه ایرانی در تایلند حضور داشتم که در آن دوره خانمی مدیریت تدریس می‌کردند و در آن جلسه از ما پرسیدند در ایران چند تا دانشگاه وجود دارد که ما با افتخار تعداد دانشگاه را گفتیم و این امر خیلی برای آن خانم جای تعجب داشت.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید به اینکه اقتصاد به چهار سؤال می‌تواند جواب دهد، افزود: از جمله پاسخ‌ها این است که چه چیز تولید کرده و آن تولید با چه کیفیتی و چه میزان تولید شده و کجا پخش خواهد شد.

  *دانشجویان روی دستمان مانده‌اند 

  وی ادامه داد: دانشگاه و دانشجو نیز همانند کالاهایی است که تولید کرده‌ایم ولی روی دستمان مانده‌اند و تازه متوجه شده‌ایم که چه اشتباهی در حق آنها کرده‌ایم، در مجموع ۲ هزار و ۷۰۰ دانشگاه در ایران ساخته‌ایم که از تعداد دانشگاه‌های چین زیادتر است.

  پزشکیان تصریح کرد: با ساخت دانشگاه‌ها خانواده‌ها را امیدوار کردیم و فکر می‌کنند دانشگاه همه چیز است، در نوجوانی تمایل به خواندن رشته هنرستانی داشتم که ممانعت زیادی شد، چراکه به من تلقین کردند احتمال بیکاری وجود دارد در حالی که از ابتدا تصور این را داشتم، امکان ندارد درس خواند و بیکار ماند.

  وی با بیان اینکه برای نمونه یک نماینده وقتی می‌خواهد نماینده شود، اولین وعده‌اش این است که در فلان روستا دانشگاه احداث خواهد شد، حتی بعد از احداث نیز افتخار به این کار خود دارد، گفت: متاسفانه بدترین کار این است که کار غلطی کنیم و به آن افتخار هم بکنیم، جامعه نباید از من چنین توقعاتی داشته باشد و من نماینده نیز نباید مردم را فریب بدهم.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید به اینکه اصلی‌ترین مشکل این است که اکثر مراجعه‌کننده به دفتر من افراد باسواد ولی بیکار هستند که جای تأمل دارد، افزود: متاسفانه کارهایی که در علم و دانشگاه انجام داده‌ایم عاقلانه نبوده و باید قبول کنیم.

  پزشکیان با بیان اینکه همه باید به اندازه توان و قدرت خود برای پیشرفت کشور تلاش کند و خود را مسوول بداند، افزود: چرا باید خیابان تازه احداث شده با یک بارش تبدیل به گودال آب شود، تصور من این است مشکلات موجود ناشی از عملکردهای نادرست ماست.

  وی افزود: بزرگترین مشکل ما این است که همیشه دنبال مقصر بودیم در حالی که از نظر مدیریتی باید به دنبال حل مشکل باشیم، مدام مدیر جابه‌جا می‌کنیم ولی همچنان هیچ کاری اصلاح نشده است زیرا به اصل مشکل توجه نداریم.

   

  برچسب ها :

  نظرات