آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ , Monday 27 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99737
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  «اموال نامشروع مسئولان» پس از عودت به بیت‌المال صرف اشتغال‌زایی خواهد شد/ طرح با اکثریت آرا تصویب می‌شود

  رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: فضای مجلس برای طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» مثبت است و احتمالا طرح با اکثریت آراء به تصویب می‌رسد.

  آوای شمال/ اللهیار ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات طرح نمایندگان برای «اعاده اموال نامشروع مسئولین»، گفت: در این طرح پیش‌بینی شده که هیأتی متشکل از نمایندگانی از دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی کل کشور، سپاه، وزارت اطلاعات و … تشکیل و اموال مسئولان، مشروع یا غیر مشروع بودن آن را بررسی کنند؛ البته رؤسای کمیسیون‌های قضایی و اصل ۹۰ مجلس نیز به عنوان عضو ناظر در این هیأت عضویت خواهند داشت.

  وی افزود: این هیأت اموال مسئولانی را که به طور غیر مشروع باشد و یا اینکه به صورت غیر متعارف افزایش پیدا کرده باشد ضبط می‌کند که البته دفاعیات مسئولین در این‌باره نیز شنیده خواهد شد.

  نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در این طرح پیش‌بینی شده اموالی که از این طریق به دست می‌آید با رعایت قوانین و مقررات در مسیر اشتغالزایی هزینه شود.

  ملکشاهی خاطرنشان کرد: در این طرح رئیس دیوان عالی کشور به عنوان مرجع تجدید نظر تصمیمات هیأت در نظر گرفته شده و در صورت مخالفت وی با تصمیم هیأت مذکور جلسه‌ای با حضور طرفین به منظور بررسی موضوع برگزار می‌شود و رئیس دیوان عالی کشور پس از این جلسه تصمیم لازم را در خصوص موضوع اتخاذ خواهد کرد.

  وی با اشاره به ضرورت تنظیم چنین طرحی در فضای موجود جامعه افزود: با توجه به اینکه در فضای عمومی کشور صحبت‌های زیادی درباره اموال مسئولان مطرح می‌شود نمایندگان ضروری دانستند تا چنین طرحی به منظور شفاف‌سازی در این حوزه تهیه و به قانون تبدیل شود.

  رئیس کمیسیون قضایی مجلس در پایان گفت: با توجه به فضای موجود در مجلس پیش‌بینی بر این است که طرح مذکور با اکثریت آراء به تصویب برسد و نظر کلی مجلس نسبت به این موضوع مثبت است.

   

  برچسب ها :

  نظرات