آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ , Monday 27 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99708
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  روسیه از قطعنامه پیشنهادی درباره آتش‌بس در سوریه حمایت کرد

  وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور به قطعنامه پیشنهادی در شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر آتش‌بس در سوریه، رای مثبت خواهد داد.

  آوای شمال/ در ادامه خبرهای منتشر شده درباره طرح آتش بس ۳۰ روزه در غوطه شرقی دمشق، وزیر خارجه روسیه از حمایت این کشور از آتش بس در سوریه خبر داد.

  در حالی که جنجال‌های رسانه‌ها و مقام‌های غربی و عربی مخالف دولت سوریه درباره اوضاع «غوطه شرقی» ادامه دارد، شورای امنیت سازمان ملل قرار است امروز جمعه برای دومی روز متوالی درباره وضعیت سوریه تشکیل جلسه دهد.

   قرار بود در جلسه روز پنجشنبه شورای امنیت طرح مشترک کویت و سوئد که خواستار آتش‌بس یک ماهه و محکومیت اقدامات ارتش سوریه در غوطه بوده، به رأی گذاشته شود اما این موضوع که به امروز جمعه موکول شد.

  «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز پنج‌شنبه گفت که مسکو آماده بررسی طرح آتش‌بس یک ماهه در سوریه است البته به شرطی که جبهه‌النصره (شاخه القاعده در سوریه) از این آتش‌بس مستثنی شود (جزئیات بیشتر).

  حالا امروز جمعه، لاوروف با انتقاد از جنجال‌ها علیه دولت سوریه گفت که اتهام‌زنی‌ها علیه دمشق درباره نقض قوانین انسان دوستانه در غوطه شرقی، سوالات زیادی ایجاد کرده است.

  به گزارش اینترفکس وزیر خارجه روسیه به قطعنامه پیشنهادی به شورای امنیت سازمان ملل درباره آتش بس در سوریه اشاره و تاکید کرد که در قطعنامه ضمانت‌هایی درباره اجرای آتش بس از سوی «ستیزه جویان» دیده نشده است.

  البته دیپلمات ارشد روس تاکید کرده که این کشور آماده حمایت از قطعنامه پیشنهادی درباره آتش بس در سوریه است. وی ادامه داد که «ستیزه جویان» در غوطه شرقی دمشق از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند تا دمشق را به نقض قوانین انسانی متهم کنند.

  وزیر خارجه روسیه افزود: آمریکا و متحدانش همچنان از دادن ضمانت درباره التزام ستیزه جویان به آتش بس و معرفی کردن این ضمانت‌ها به قطعنامه پیشنهادی به شورای امنیت سرباز می‌زنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات