آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , Saturday 16 February 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99690
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  آقای آخوندی؛ ۷۷ هزار میلیارد تومان در این راه گذاشته‌اید تا این اتفاق بیفتد؟/ آقایان با ویلاهای چند ۱۰ میلیاردی برای مردم دل می‌سوزانند؟

  دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی گفت: آقای آخوندی 17 میلیارد دلار یعنی 77 هزار میلیارد تومان پول کشور را در این راه گذاشته تا باز هم اتفاقاتی از جمله سقوط هواپیما در کشور رخ دهد.

  آوای شمال/ احمد خورشیدی‌آزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص سانحه هوایی تهران یاسوج و علل و عوامل و چرایی آن اظهار کرد: اول اینکه یک دروغ بزرگ از سوی اصلاح‌طلبان و دولتی‌ها علیه انقلابیون در رابطه با ناوگان هوایی وجود دارد و اینکه آنها تهمت می‌زنند که برخی با تجهیز ناوگان هوایی و هواپیمایی کشور مخالفند، در حالی که این یک تهمت و دروغ بزرگ است.

  وی اضافه کرد: شما نمی‌بینید یک نفر و فقط یک نفر از انقلابی‌ها چنین ادعایی را مطرح کرده باشد، اما حرف ما این است که درصد کمی از مردم با هواپیما تردد می‌کنند و بیش از ۹۵ درصد مردم هم با قطار و اتوبوس و خودرو مسافرت می‌کنند، عقل حکم می‌کند اگر قرار باشد بودجه حمل و نقل منصفانه و عاقلانه بین اینها توزیع شود چه خوب است که اولویت‌ها در نظر گرفته شوند، چون اکثریت قاطع ملت از طریق زمینی مسافرت می‌کنند و بیشتر بودجه باید به این حوزه اختصاص یابد.

  این کارشناس مسائل استراتژیک افزود: ضمن اینکه اصلاح و بهبودی موضوع هواپیمایی نیز لازم و ضروری است، چراکه می‌بینیم‌ امسال و تاکنون ۱۵۰۰۰ نفر از مردم ما در تصادفات جاده‌ای کشته شده‌اند و در برابر فقط یک هواپیمای ما سقوط کرده و ۶۶ نفر درگذشته‌‌اند، بنابراین اگر این ۱۵۰۰۰ نفری که در جاده کشته شده‌اند را با کشته ۶۶ نفری هواپیما در نظر بگیریم به اندازه هر دو روز ۸۸ نفر از  مردم در جاده‌ها کشته شده‌اند، حرف ما این است که پول کشور را با اولویت هزینه کنید این کجایش با عقل در تناقض است؟

  وی افزود: دوم اینکه مشکل هواپیمایی مانند سایر حوزه‌ها سوءمدیریت است و به تعبیر کارشناسان هواپیمایی آن چنان ارتباطی با تحریم پیدا نمی‌کند که اصلاح‌طلبان بر ایران تحمیل کرده‌اند، چراکه هم‌اکنون مدیرعامل هواپیمایی آسمان کسی است که ابداً تجربه این کار را در پرونده خود ندارد و فردی است که به خاطر حمایت از اصلاح‌طلبان در این پست به کارگیری شده است.

  دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی گفت: مدیریت کلان این کار با کسی است که دل دلسوزی برای مردم ندارد، شما جای این آقایان بودید با چنین ثروتی برای مردم دل می‌سوزاندید، ثروت‌هایی که با تکیه بر مدیریت‌های دولتی به دست آمده و ویلاهای چند ده میلیاردی لواسان و کاخ چند میلیاردی تهران‌ و زندگی آن چنانی از آن‌ها بی‌عاطفه‌گی نسبت به ملت روا داشته است که بروز چنین حوادثی عادی است.

  وی افزود: سوم اینکه چه دلیلی دارد هواپیمایی که ۴ بار مشکل داشته و با رشادت و مردانگی خلبانان ماهر و مردم دوستش از این چند سانحه‌ها در رفته را باز هم در مسیر متلاطمی چون دنا به کار گرفته‌اند، چرا هواپیمایی آسمان به تذکر سازمان هواشناسی مبنی بر نامساعد بودن هوا بی‌اعتنایی و بازهم هواپیما را راهی این راه کرده است؟

  خورشیدی‌آزاد افزود: چهارم اینکه آقای آخوندی ۱۷ میلیارد دلار یعنی ۷۷ هزار میلیارد تومان پول کشور را در این راه گذاشته تا باز هم چنین اتفاقاتی در کشور رخ دهد.

  وی توضیح داد: با توجه به اینکه بیش از دو سوم مسیرهای هوایی کم مسافر هستند، نیاز به هواپیمای سبک است، اما با این حال هواپیماهای بزرگ همچنان در اولویت این دولت قرار دارد، بی‌تدبیری تا کجا؟

  دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی در پایان تبیین کرد: آقای آخوندی برود یک نان بخورد و صد دعا بکند به جان سپاه، ارتش، بسیج و هلال احمر مردمی و ان‌جی‌اوهای کوه‌نوردی و مردم منطقه که به فریادشان رسیدند و تا حالا ضعف هواپیمایی کشوری را پوشش داده‌اند.

   

  برچسب ها :

  نظرات