آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99642
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ارتش ترکیه از گلوله‌باران کاروان خودروهای نظامی کُرد در جنوب عفرین خبر داد

  ارتش ترکیه اعلام کرد که 30 تا 40 خودروی نظامی شبه‌نظامیان کُرد را در جنوب عفرین گلوله‌باران کرده است.

  آوای شمال/ ارتش ترکیه امروز (جمعه) اعلام کرد که کاروانی از خودروهای نظامی متعلق به شبه‌نظامیان کُرد را که قصد ورود به منطقه عفرین داشت، هدف قرار دادند.

  ستادکل نیروهای مسلح ترکیه با صدور بیانیه‌ای گفت کاروانی شامل ۳۰ تا ۴۰ خودروی نظامی متعلق به حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د) و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) را به وسیله توپخانه گلوله‌باران کرده است.

  به نوشته خبرگزاری «آناتولی» این کاروان نظامی که حامل سلاح، مهمات و تجهیزات نظامی برای نیروهای کُرد حاضر در عفرین بود، در ۱۵ کیلومتری جنوب شرق این منطقه هدف قرار داده شدند.

  ارتش ترکیه همچنین روز گذشته گفته بود که تلفات شبه‌نظامیان کُرد از ابتدای عملیات شاخه زیتون در عفرین، به بیش از ۱۸۰۰ رسیده است.

  در این بیانیه آمده است که با از بین رفتن ۴۹ عنصر مسلح یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) در جریان حملات هوایی شب گذشته، تلفات شبه‌نظامیان کُرد از ابتدای عملیات عفرین به ۱۸۲۹ نفر افزایش یافت.

  ارتش ترکیه همچنین اعلام کرد که با پشتیبانی نیروهای همپیمان خود (گروهک ارتش آزاد سوریه) توانستند ۱ روستای دیگر در شمال عفرین را از کنترل ی.پ.گ خارج کنند.

  همچنین تا کنون نزدیک به ۸۰۰ هدف تعیین شده متعلق به نیروهای کُرد در منطقه عفرین، شامل سنگرها، مخفی‌گاه‌ها، انبار مهمات و تجهیزات نظامی نابود شده‌اند.

  آنکارا که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه‌نظامیان کُرد در این منطقه می‌کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی ۳۰هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

  ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از ۲۰ ژانویه آغاز کرد؛ زمانی که با توپخانه مواضع نیروهای کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت.

  ترکیه شاخه زیتون را از جهت امنیت خود و تاثیر در ژئوپلتیک منطقه حیاتی می‌داند. اما این تفکر برای این کشور هزینه نیز داشته است. شلیک شدن بیش از ۹۰ راکت توسط ی.پ.گ طی دو هفته به جنوب ترکیه باعث کشته و زخمی شدن بیش از ۱۲۰ نفر شده است. همچنین تا کنون ۳۳ نظامی ترکیه کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.

  در عرصه میدانی ترکیه عملا تا کنون به غیر از حملات هوایی و توپخانه‌ای نتوانسته موفقیت چندانی در جبهه عفرین به دست بیاورد و فعلا در حد اشغال چند تپه و روستا پیشرفت داشته است. حملاتی که به گفته مقامات کُرد، علاوه بر آوارگی چند هزار نفر، ۱۵۰ غیرنظامی را به کام مرگ کشانده و ۳۰۰ مجروح برجای گذاشته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات