آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ , Monday 17 December 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99517
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  زخمی عمیق‌تر از حادثه!

  داستان بی‌کفایتی وزیر راه کی تمام می‌شود؟

  فعالیت‌های وزیر سیاست‌زده راه و شهرسازی بر این مسند، انتقادات و اعتراضات بسیاری را به حق برانگیخته و موجب شده نارضایتی گسترده‌ای در بین مردم ایجاد شود.

  آوای شمال/ سال ۹۶ یکی از غم‌بارترین سال‌ها در کشور در زمینه سوانح بوده است. امسال مردم کشور ما با انواع و اقسام حوادث ریلی، جاده‌ای، دریایی ،هوایی، زلزله، طوفان، برف و غیره مواجه بوده‌اند.

  در این بین مهم‌ترین وزارتخانه‌ای که درگیر مستقیمی با تمامی این موارد داشته است وزارت راه و شهرسازی است. این وزارتخانه که در راس خود دکتر عباس آخوندی را به عنوان وزیر می‌بیند نتوانسته است در برابر این بحران‌ها واکنش مناسبی نشان دهد و عملا از اجرای وظایف خود ناتوان بوده است.

  فعالیت‌های وزیر سیاست‌زده راه بر این مسند، انتقادات و اعتراضات بسیاری را به حق برانگیخته و موجب شده نارضایتی گسترده‌ای در بین مردم ایجاد شود.

  این وزارتخانه در تمامی این بحران‌ها نه تنها عمل مناسبی در جهت کاهش تلفات و آلام مردم انجام نداده است بلکه با حرف‌های نسنجیده و غیرمنطقی همچون بیمه بودن افراد حادثه‌دیده زمینه نارضایتی‌های عمومی را نیز فراهم نموده است و زخمی عمیق‌تر از حادثه بر دل آنها کاشت.

  در زلزله کرمانشاه هجمه به مسکن مهر و زیر سوال بردن آن در سایر نقاط کشور زمینه بی‌اعتمادی‌های گسترده‌ای به مسکن مهر در کشور به وجود آورد و در این زمینه هیچ حمایتی از سوی دولت و وزیر از مسکن مهر به عمل نیامد. هنوز بسیاری از مردم زلزله‌زده از نعمت کانکس برخوردار نیستند و در داخل چادر زندگی می‌کنند و هیچ آینده‌ای م برای خود متصور نیستند.

  دولت و وزارت راه و شهرسازی فقط اکتفا به پرداخت مبالغی وام در جهت بازسازی خانه‌های خود ارائه داده که مبالغ تهیه شده نتوانسته است منجر به ساخت سرپناهی برای آنها شود.

  کشور هنوز درگیر زلزله کرمانشاه بود که کشتی سانچی در چین آتش گرفت و باز هم وزارت راه و شهرسازی که سازمان بنادر و کشتیرانی زیر نظر این وزارتخانه فعالیت می‌کند نتوانست در عرصه اطلاع‌رسانی و امدادرسانی اقدام مناسبی انجام دهد.

  بارش برف و باران در کشور مشکل دیگری بود که چندین روز ادامه پیدا کرد و متاسفانه باز نهادها و سازمان‌های زیر نظر وزارت راه نتوانستند از پس بحران برآیند و مردم هم اعتراضات زیادی نسبت به مدیریت بحران داشتند. این در حالی است که سایر وزارتخانه‌ها در این زمینه توانستند خدمات خوبی به مردم ارائه دهند و رضایت مردم را جلب کنند.

  وزارتخانه‌هایی همچون نیرو و نفت که در تامین برق و گاز در روزهای سرد سال در کنار مردم ماندند و آرامش را به آنها هدیه دادند.

  در روزهای اخیر سقوط هواپیما در یاسوج زخمی دیگر بردل مردم ایران نهاد و بی‌کفایتی وزیر راه را در این زمینه نشان داد. متاسفانه تا زمان تنظیم این مطلب هنوز لاشه هواپیمای سقوط شده پیدا نشده و تلاش‌ها برای پیدا نمودن آن ادامه دارد.

  این درحالی است که اشکالات بسیاری به نحوه مدیریت سازمان هواپیمایی کشوری و مدیریت آن وجود دارد که به شخص وزیر بر می‌گردد.

  تا پیش از این تصادف سریالی اتوبوس‌ها و عدم دقت کافی در نظارت از سالم بودن آنها موجب مرگ و میر بسیاری از مردم نیز شده است. همچنین حوادث ریلی نیز در این زمینه سبب ایجاد جراحت و مرگ هموطنان شده است.

  امید است تا دولت و مجلس در این عرصه ورود پیدا کرده و زمینه حضور وزیری قوی‌تر که برای جان مردم و آسایش آنها اهمیت بیشتری دارد انتخاب کنند.

  برچسب ها :

  نظرات