آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , Saturday 16 February 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99345
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مردم خاورمیانه به هنر ایران علاقه زیادی دارند/ ضرورت استفاده از هنر ایران در تولید آثار کودکان

  نویسنده سوری گفت: هنر ایرانیان الگوی همه مردم است و همه مردم خاورمیانه به هنر ایرانی علاقه زیادی دارند.

  آوای شمال/ ستاد خبری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دین، مهند العاقوص در نشست ادبیات کودک در حوزه بین‌الملل از سلسله نشست‌های پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دین اظهار کرد: بنده متولد سوریه هستم ولی در عمان زندگی می‌کنم و علاوه بر نویسندگی معلم زبان انگلیسی و زبان بریل نیز هستم.

  وی افزود: من آثار و نوشتار‌های زیادی دارم ولی تاکنون حدود ۱۵۰ عنوان کتاب از بنده منتشر شده است که البته برخی از این آثار برای من بیشتر اهمیت دارد و سعی می‌کنم در این نمایشگاه آن‌ها را معرفی کنم.

  این نویسنده سوری متذکر شد: بنده از سال ۲۰۰۱ نویسندگی را شروع کردم و تا کنون با بسیاری از بهترین ناشران عربی و برخی از ناشران ایرانی همکاری داشتم.

  وی ادامه داد: کتاب «پسری که کفش پدرش رو به ارث برد» از کتاب‌هایی است که علاقه زیادی به آن دارم چراکه به نوعی داستان زندگی من است؛ این کتاب به عنوان بهترین کتاب نمایشگاه پاریس انتخاب شد و نقاشی‌های آن حدود سه سال زمان برد.

  العاقوص با اشاره به کتاب «یاسمین و گل آفتابگران» عنوان کرد: در این کتاب، داستان دختربچه‌ای به نام یاسمین بیان می‌شود که در سرزمینی تاریک زندگی می‌کند که مردم انتظار طلوع خورشید را می‌کشند، اما بعد از اینکه خورشید طلوع می‌کند اتفاق ناخوشایندی برای دخترک رخ می‌دهد.

  وی افزود: کتاب یاسمین و گل آفتابگردان در سال ۲۰۱۵، جایزه اتحادیه ناشران کتاب کودک را دریافت کرد و از کتاب‌های پرطرفدار در حوزه کودک است.

  نویسنده سوری یادآور شد: هنر ایرانیان الگوی همه مردم است و همه مردم خاورمیانه به هنر ایرانی علاقه زیادی دارند؛ نویسندگان و هنرمندان نیز به هنر ایرانی علاقه دارند و مایلند تا از این هنر در کارهای خود استفاده کنند و من نیز امیدوارم که بتوانم از هنر ایرانی در تولید آثار کودکان استفاده کنم.

   

  برچسب ها :

  نظرات