آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 17 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99248
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ادعای وال‌استریت ژورنال درباره دیدار مقامات اروپا و ایران درباره مسائل منطقه‌ای

  نشریه وال استریت ژورنال ادعا کرد مقاماتی از اروپا با معاون وزیر خارجه ایران در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ دیدار و گفت‌وگویی درباره فعالیت‌های منطقه‌ای ایران انجام دادند.

  آوای شمال/ نشریه وال‌استریت ژورنال مدعی شد دیپلمات‌های اروپایی روز شنبه با یک مقام ارشد ایرانی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با هدف انجام گفت‌وگوهایی برای محدود کردن فعالیت‌های ایران در منطقه، دیدار کردند.

  بر این اساس، دیپلمات‌های ارشدی از اتحادیه اروپا، ایتالیا، آلمان، بریتانیا و فرانسه با «عباس عراقچی» معاون وزیر خارجه ایران دیدار کردند.

  وال استریت ژورنال ادعا می‌کند در این دیدار گفت‌وگوهایی درباره آنچه که «دخالت ایران در یمن» خوانده شده، مطرح شده است. مقامات اروپایی ابراز امیدواری کردند بتوانند این گفت‌وگوها را به موضوع سوریه نیز بکشانند.

  این نشریه مدعی است تلاش اروپایی‌ها برای گشودن مباحثات با ایران درباره حضورش در بحران‌های منطقه مانند یمن و سوریه، برای مجاب کردن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به حفظ توافق هسته‌ای است.

  انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا از حدود یک ماه قبل کارگروه‌هایی را برای مذاکره درباره بررسی نگرانی‌های واشنگتن درباره توافق هسته‌ای ایران تشکیل داده‌اند. البته مقامات مطلع به موضوع می‌گویند این اقدامات هنوز در مراحل اولیه قرار دارند.

  وال استریت ژورنال در ادامه ادعاهای خود آورده است: «در همین زمان، اروپایی‌ها طی دیداری با جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفتند که کانالی را برای بحث درباره مسائل منطقه‌ای باز می‌گذارند. دیدار روز شنبه، نشست آغازین است.»

  این نشریه به نقل از یک مقام ارشد آلمانی نوشت که برلین هفته گذشته به تهران درباره اتفاقات اخیر در جنوب سوریه (سقوط جنگنده اسرائیلی) هشدار داده و گفته که اگر ایران بخواهد حضور نظامی خود در سوریه را تثبیت کند، اروپا نیز می‌تواند این کشور را تحت فشار قرار دهد.

  این ادعاهای وال‌استریت ژورنال در حالی است که مقامات ایرانی بارها اعلام کرده‌اند که هیچ مذاکره‌ای با غرب در موضوعات برنامه موشکی و منطقه‌ای نخواهند داشت.

  ترامپ از مدت‌ها پیش کشورهای اروپایی را برای رضایت دادن به اصلاح توافق هسته‌ای و آغاز دور جدیدی از مذاکرات با ایران در موضوعات دیگر، تحت فشار قرار داده است. آنها نیز اعلام کرده‌اند که درباره برجام، دوباره مذاکره‌ نخواهند کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات