آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , Saturday 16 February 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99090
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ۶ گونه جانوری تالاب میل مغان در معرض تهدید قرار دارند

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: 6 گونه حیات وحش تالاب میل مغان اردبیل در معرض تهدید قرار دارند.

  آوای شمال/ محمد خداپرست ظهر امروز در همایش احیای تالاب‌ها و دریاچه‌های استان اردبیل، با اشاره به اینکه ۶ گونه جانوری در تالاب میل مغان در معرض تهدید قرار گرفته است، اظهار کرد: توجه به از بین نرفتن این تالاب و احیای روزافزون آن از اهمیت زیست محیطی و اکولوژیکی قابل توجهی در منطقه برخوردار است.

  وی افزود: تالاب میل مغان محل زندگی و تولید مثل بسیاری از گونه‌های جانوری بوده و پرندگان مهاجر مختلفی در این منطقه از استان زندگی می‌کنند.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: با شناسایی عوامل تهدید تالاب‌ها در حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از شکار بی‌رویه آن‌ها اقدام شود تا این میراث گران‌بها به شکل مناسبی به آیندگان تحویل داده شود.

  خداپرست به انجام سرشماری مستمر پرندگان و اجرای قوانین منع شکار در مناطق مختلف استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: با راه‌اندازی سایت پرنده‌نگری و پاسگاه‌های فعال محیط بانی در راستای صیانت از محیط زیست استان برنامه‌های جامعی در حال انجام بوده و با مشارکت مردم این برنامه‌ها به شکل صحیحی اجرایی خواهند شد.

  وی با اشاره به اینکه ۵۱ تالاب اردبیل دارای ارزش زیستگاهی هستند، گفت: مدیریت زیست بومی تالاب‌ها مورد تأکید کارشناسان این حوزه قرار گرفته که در استان اردبیل نیز اجرایی خواهد شد.

  خداپرست با اشاره به اینکه نئور، شورابیل و تالاب میل مغان از جمله مهمترین تالاب‌های موجود در استان اردبیل هستند، افزود: اقدامات لازم برای حفاظت از تالاب‌ها با سرعت و انسجام لازم پیگیری خواهد شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات