آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99004
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بینش و دانش اجتماعی، عامل برتری نسل سوم انقلاب است/ لزوم توجه نهادهای فرهنگی به جوانان نسل سوم در برابر تهاجم فرهنگی

  یک جامعه‌شناس و رفتارشناس اجتماعی گفت:‌ بینش و دانش اجتماعی نسل سوم به دلیل گسترش رسانه‌ها و حضور پدیده‌های نو فرهنگی عامل برتری فکری نسل سوم انقلاب است.

  آوای شمال/ مجید ابهری جامعه‌شناس و رفتارشناس اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، در خصوص امیدبخش‌تر بودن نسل سوم انقلاب گفت: هر نسل ویژگی‌های رفتاری و سامانه‌های تربیتی دوران خود را دارد و بر اساس معیارها و ارزش‌های فرهنگی عصر خود رشد و تکامل می‌یابد.

  ابهری با اشاره به بیان مقام معظم رهبری در مورد برتری فکری و فرهنگی نسل سوم، برخی از این دلایل را برشمرد و گفت:‌ بینش و دانش اجتماعی نسل سوم به خاطر گسترش رسانه‌های نوشتاری و مجازی و آشنایی این نسل، آشنایی نسل سوم با این شبکه‌ها در برقراری ارتباط و دریافت نیازهای فکری، حضور پدیده‌های نو فرهنگی که در نسل‌های قبل یا وجود نداشته‌اند یا به طور ضعیف اجرا می‌شده، سفرهای راهیان نور، اعتکاف، مراسم اربعین و مهمتر از همه نذر فرهنگی از فرآیندهای موجود در محیط نسل سوم می‌باشد که موجب بصیرت این نسل شده است.

  این جامعه‌شناس تصریح کرد: والدین و نهادهای فرهنگی باید در جهت شکل‌دهی و هدایت درست این نسل توجه داشته باشند، در غیر اینصورت دشمنان با تهاجم فرهنگی از خلاء فکری سوء استفاده کرده و این نسل را به گمراهی خواهند کشاند.

  ابهری با اشاره به برخی عوامل رشد فکری نسل سوم اظهار داشت: شعر، هنر، ورزش، فناوری و اخلاق اسلامی از دستاورهای اجتماعی نسل سوم است که در روزهای ایام اعتکاف می‌توان این نتایج رشد فکری را مشاهده کرد.

  وی با بیان اینکه اشاره مقام معظم رهبری به بصیرت نسل سوم باید مورد بهره‌برداری والدین و مربیان قرار گیرد، عنوان کرد: چرا که این نسل جوانان هوشیار، منطقی، نوآور به جامعه تحویل داده و در صورت غفلت از آنها زیان‌های بزرگی نصیب جامعه آینده و تاریخ خواهد شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات