آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98995
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  خصوصی سازی؛ تنها راه پیشرفت در صنعت خودروسازی/ اعلام آمادگی مجلس برای واگذاری شرکت های خودروسازی به بخش خصوصی

  وی بر همین اساس اضافه کرد: خصوصی سازی صنعت خودرو تنها به دست دولتی ها ممکن می شود و با اظهار نظر های مدیران عامل این بخش ها امکان پذیر نیست؛ دولت باید هر چه سریعتر مقدمات خصوصی سازی شرکت های خودروسازی کشور را فراهم آورد .

  آوای شمال/  هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران با اعلام اینکه “مانع خصوصی‌سازی در صنعت خودرو نشوید“، گفت: والله قسم، خصوصی‌سازی صنعت خودرو را نجات می‌دهد، مانع ایجاد نکنید. همین امروز سه سرمایه گذار پیدا شوند، سه صندلی ایران خودرو را بگیرند، سه سرمایه گذار هم برای سایپا پیدا شوند، همین امروز عصر آقای جهرودی و من را عوض بکنند، این به‌نفع مملکته”.

   

  در همین رابطه محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اظهارداشت: چندین سال در مجلس و در تمامی جلساتی که با دولتی ها و مدیران عامل سایپا و ایران خودرو این موضوع را مطرح کرده ایم و امروز به این نتیجه رسیده اند که وابسته بودن خودروساز ها به دولت پیشرفتی در صنعت خودرو سازی حاصل نمی کند .

   

  وی بر همین اساس اضافه کرد: خصوصی سازی صنعت خودرو تنها به دست دولتی ها ممکن می شود و با اظهار نظر های مدیران عامل این بخش ها امکان پذیر نیست؛ دولت باید هر چه سریعتر مقدمات خصوصی سازی شرکت های خودروسازی کشور را فراهم آورد .

   

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعلام آمادگی شرکت های خودروساز برای تبدیل به خصوصی شدن عنوان کرد: از آنجایی که مدیران عامل شرکت های خودروسازی در زمینه خصوصی سازی اعلام آمادگی کرده اند دولت باید مقدمات این امر را فراهم آورند.

   

  منصوری در ادامه با بیان اینکه تنها راه پیشرفت در صنعت خودروسازی خصوصی سازی است خاطر نشان کرد: تا زمانی که صنعت خودروسازی کشور در اختیار دولت و وابسته به آن است پیشرفتی در این زمینه حاصل نمی شود بنابراین تنها راه پیشرفت در صنعت خودروسازی خصوصی سازی است.

   

  وی افزود: مجلس هم از اعلام آمادگی شرکت های خودروسازی برای واگذاری این شرکت ها به بخش خصوصی استقبال می کند و آماده همکاری با دولت و شرکت های خودروسازی در این زمینه است.

   

  برچسب ها :

  نظرات