آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98968
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  حضور سرزده آل‌‌هاشم در نماز جمعه شهر شربیان

  امام جمعه تبریز امروز به‌صورت سرزده در شهر شربیان حضور یافت و نماز جمعه را با اقتدا به امام جمعه شهر شربیان اقامه کرد.

  آوای شمال/ چند هفته‌ای که نه، الان چند ماهی است امام جمعه تبریز خبرساز شده و کارهای مردمی این امام جمعه از جمله دستور جمع کردن نرده‌های نماز جمعه و حذف درب تشریفات در نماز جمعه بین مردم و مسؤولان در رسانه‌های داخلی و خارجی بازتاب زیادی پیدا کرده است.

  مروز نیز وی به صورت سرزده در نماز جمعه شهر شربیان در شهرستان سراب حضور یافته و ضمن شنیدن خطبه‌های نماز جمعه شربیان، با اقتدا با حجت‌الاسلام منصوری امام جمعه شربیان، نماز را اقامه کرد.

  رویکرد و رفتار مردمی حجت‌الاسلام آل‌هاشم در سال‌جاری پس از انتصاب، مورد توجه مردم و رسانه‌ها بوده به طوریکه تجلیل از نخبگان در بین صلاتین در نماز جمعه و پیگیری مسائل خبرنگاران، تردد در شهر با وسایل نقلیه عمومی در اوج آلودگی هوای تبریز، بازدید از دانشگاه و صرف غذا با دانشجویان در سلف‌ دانشگاه و حضور در بازی تراکتورسازی و استقلال در ورزشگاه یادگار امام تبریز از رفتارهایی است که به شدت مورد استقبال مردم،رسانه‌ها و فضای مجازی قرار گرفته است.

  حجت‌الاسلام منصوری امام جمعه شهر شربیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: قیام مردم غیرتمند تبریز به مناسبت چهلمین روز شهادت تظاهرکنندگان قم در سال ۱۳۵۶ در اعتراض به چاپ مقاله اهانت‌آمیز در روزنامه اطلاعات توسط عوامل رژیم پهلوی و به خاک و خون کشیده شدن مردم تبریز در مراسم چهلم شهدای قم است.

  وی گفت: در مسجد قزللی با دعوت از سوی آیت‌الله قاضی طباطبایی و علمای دیگر، سرگرد مقصود حق‌شناس رئیس کلانتری بازار به همراه عده‌ای مامور به مردم اعلام می‌کنند که متفرق شوند و با توهین به مسجد از ورود مردم جلوگیری می‌کند که با جوانی به نام محمد تجلی ۲۲ ساله دست به یقه شده و توسط سرگرد حق‌شناس به شهادت می‌رسد.

  منصوری افزود:در این قیام ۵۸۱ نفر دستگیر، ۹ نفر به شهادت رسیده و ۱۱۸ نفر زخمی می‌شوند،مردم آذربایجان در این قیام حضور گسترده داشتند ضمن آنکه در قضیه تنباکو، قضیه مشروطه،نهضت ملی شدن صنعت نفت و انقلاب اسلامی دفاع مقدس از اصلی‌ترین محورهای مبارزه بوده‌اند و این شناسنامه و تاریخ پرافتخار مردم آذربایجان است.

  خطیب نماز جمعه شهر شربیان گفت: شعار مرگ بر آمریکا تاریخ انقضا ندارد،کارشان دخالت در امور دیگران است و بعد می‌گویند چرا شعار می‌دهید.

  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر شربیان، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم به‌صورت سرزده در نماز جمعه این شهر حضور داشتند.

   

  برچسب ها :

  نظرات