آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ , Saturday 20 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98915
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  مسؤولان از فرافکنی صدای مردم پرهیز و مشکل اقتصادی کشور را حل کنند

  امام جمعه محمودآباد گفت: مردم اشراف کامل به مشکلات کشور و سنگ اندازی‌های خطرناک استکبار جهانی و دولت‌های متخاصم دارند و باید مسؤولان از فرافکنی صدای مردم پرهیز و مشکل اقتصادی کشور به معنای همه جانبه آن را حل کنند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه محمودآباد اظهار کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن در دنیای سیاست و کشور داری و در ارزیابی انقلاب‌های مطرح و مشهور جهان رفتارهای ملت بزرگ ایران در این چهار دهه غیر قابل پیش‌بینی است.

  وی افزود: حماسه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با هیچکدام از رویه‌های اثبات شده بشری قابل تطبیق و مقایسه نیست و ارزیابی دشمنان از فضای نقد و اعتراض و حتی مخالفت‌های لسانی اقشار مختلف مردم آنها را امیدوار به تغییر مسیر ملت و رخنه در کشور کرده است.

  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: ولیکن در صحنه حضور این ملت همه معادلات دشمن را برچیده و خون تازه‌ای به جان انقلاب و اهداف انقلاب جاری ساخته است و هیاهوی بنگاه خبری جهان و تصمیمات پشت پرده مخالفان انقلاب اسلمی آنچنان پیچیده و چند لایه تدبیر شده که بخشی از آن در آشوب‌های خیابانی دی ماه پرده‌برداری شده است.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: باقیمانده آن آشوب‌ها برای روز ۲۲ بهمن و در راهپیمایی مردم در تدارک قرار گرفته که ملت بصیر و آگاه و زمان‌شناس ایران در ۲۲ بهمن تماشایی‌تر از همه یوم الله‌های گذشته و با ترکیب جمعیتی معنادار آنچنان سیلی به گوش بدخواهان این کشور نواخته که صدای آن قطعا در تداوم انقلاب شنیده خواهد شد.

  موسوی یادآور شد: این مردم به فرموده رهبری همه کاره و اول و آخر کشورند با اینکه اعتراضاتی در مسائل اقتصادی و خصوصا فساد و تبعیض دارند ولیکن در زمان مقتضی بهترین و کامل‌ترین تصمیم را می‌گیرند که اقدام آنان در ۲۲ بهمن انگشت تعجب را به دهان‌ها دوخته و جبهه امید را در کشورهای اسلامی و جبهه مقاومت منطقه‌ای و جهانی گسترده‌تر کرده است.

  وی درباره خدمت به مردم بیان کرد: باید قدر این ملت بزرگ و ممتاز در تاریخ بشریت را دانست و مسؤولان در سطوح مختلف با قدردانی از این مردم باوفا و ولایتمدار و موقعیت‌شناس به خدمت‌رسانی بی‌منت و سالم در حد ظرفیت‌های کشور و در کاهش درد و رنج این مردم در عرصه‌های اقتصادی و استیفای حقوق عمومی و اجتماعی بپردازند.

  وی اضافه کرد: این مردم اشراف کامل به مشکلات و سنگ‌اندازی‌های خطرناک استکبار جهانی و دولت‌های متخاصم دارند و با علم به این تنگناها خواستار عملکرد سالم و صحیح مدیران و کم کردن دامنه فساد، تبعیض و بی‌عدالتی هستند.

  امام جمعه محمودآباد تصریح کرد: باید مسؤولان از فرافکنی صدای مردم پرهیز و مشکل  کشور، اقتصادی به معنای همه‌جانبه آن است و ملت در حوزه آزادی، سلامت روانی و نشاط اجتماعی مشکلی نداشته که عده‌ای بیایند و بگویند که ملت نیاز به نشاط داشته و در زندگی شخصی مردم نباید دخالت کرد آیا واقعا صغری و کبری چیدن در کنار موضوع اساسی کشور می‌تواند حلال مشکلات باشد یا انحراف در صدای اصلی و واقعی مردم و پاک کردن صورت مسئله است.

  این مسؤول درباره مسائل بین‌المللی بیان کرد: آمریکایی‌ها که هنوز کابوس شکست‌شان در منطقه اسلامی گریبانگیر آنهاست باز در تکرار ادعاهای همیشگی و حرف‌های گنده‌تر از ظرفیت‌اش، ایران را به عامل بی‌ثباتی منطقه دانسته و در هر فرصتی در شورای امنیت سازمان ملل، در ملاقات با سران کشورها و در سفر به سایر کشورها نسبت به این موضوع دامن می‌زند.

  موسوی افزود: این کار آمریکایی‌ها چیزی جزء خوی استکباری و اتهام زنی غربی‌ها نداشته و باید آمریکا و متحدانش بدانند که ایران لنگر ثبات منطقه و هرجا که با تقاضای کشورهای درگیر با تروریسم وارد شده توانسته با بهترین و صادقانه‌ترین نقش‌ها به مردم آن کشورها کمک کرده و اگر آمریکا چشم دیدن این توفیق‌ها را ندارد برود مشکل خودش را جای دیگری حل کند.

  وی تاکید کرد: دوران یکه‌تازی در منطقه گذشته و امروز مقاومت و ایستادگی در منطقه تعیین کننده بوده و جرزدن‌ها و عربده‌کشی آمریکایی‌ها و متحدان غربی و عربی آنها راه به جایی نمی‌برد و همچنین فرانسوی‌ها و آلمان هم باید بدانند راه بی‌نتیجه آمریکایی‌ها را در طرح مواضع پوچ و بی‌اساس را تقلید نکنند و واقعیت‌های منطقه و جریان مقاومت و ایستادگی را باید بپذیرند.

  امام جمعه محمودآباد در پایان گفت: بار دیگر در ایام شهادت حضرت فاطمه(س) فضای شهر و دیارمان از عطر شهیدان و پاره‌های تن ملت عطرآگین می‌شود و این کبوتران بال و پر شکسته بعد از سال‌ها غربت به میان ما برمی‌گردند که سندی از مظلومیت و اتمام حجت برای جاماندگان از غافله عشق و دلدادگی و شهادت باشند و ما وظیفه داریم بدون منت به تکریم و تعظیم این شهدای گمنام پرداخته و با حضور گسترده و همه جانبه در مراسم تشییع و تدفین و ترحیم شرکت کرده و حداقل دینمان را به آنها عمل کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات