آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98821
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سران فتنه با ماجراجویی تلاش داشتند اقدام ۲۵ بهمن را به قیام مردم منطقه گره بزنند/ فتنه‌گران هنوز از مردم کینه‌دارند

  یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: سران فتنه در روز 25 بهمن خواستند برای تحت شعاع قرار دادن حرکت مردمی،‌ ماجراجویی خود را به قیام‌ مردم منطقه علیه دولت‌های فاسدشان گره بزنند که با توجه به افشای ماهیتشان ناکام ماندند.

   آوای شمال/ فرازوفرودهای تاریخ انقلاب به ماجرای پرشمار و بعضاً امنیتی دهه ۶۰ محدود نمی‌شود، دهه ۸۰ در تاریخ انقلاب یکی از گرانیگاه‌های حساس تاریخ معاصر ملتی است که از سال ۸۸ عصر جدیدی در جریان‌شناسی سیاسی تاریخ انقلاب آنها گشوده شده است.

  غائله ۸ ماه فتنه‌گری در سال ۸۸ با حضور عجیب و تاریخی مردم در ۹ دی به نقطه پایانی رسید و فتنه‌گران یک‌سال تمام در حسرت آتش‌افروزی تقلا کردند.

  سال ۸۹ از راه رسید و جهان اسلام با پدیده بیداری اسلامی مواجه شد؛‌ سران فتنه تلاش کردند از قِبل این حوادث با طرحی کاریکاتور گونه به تکرار این اتفاق در داخل بپردازند؛ امری که با عدم استقبال مردم به نتیجه نرسید و شورای امنیت ملی برای جلوگیری از فتنه‌ای جدید اقدام به حصر سران فتنه کرد.

  هرچند در تریبون‌ها و مواضع رسمی جریان فتنه، همواره از منع خشونت‌ به‌عنوان یک استراتژی سخن گفته می‌شود، اما نشانه‌های انکار ناشدنی این رویکرد و گسترش دامنه خشونت‌های خیابانی در حادثه عاشورای ۸۸ و ۲۵ بهمن ۸۹ به‌وضوح مشخص است؛‌ همان‌طور که در دهه ۶۰ تهدید و کاربرد سلاح در مقابل نظام از سوی سازمان مجاهدین خلق انجام شد، جریان فتنه نیز سعی داشت با تهدید لفظی و سیاسی و گروه مکمل خود برای اقدام عملیاتی، این هدف را دنبال کند.

  بنابراین بار دیگر، قطب‌بندی «انقلاب ـ ضدانقلاب» از پسِ این اتفاقات در کشور حاکم شد و این وضعیت که به‌منظور فاز جدید آشوبگری و بی‌ثبات‌سازی بود، یادآور رخدادهای دهه ۶۰ است.

  گروه احزاب خبرگزاری فارس به همین منظور و برای بازخوانی تاریخی آشوب اسرائیلی آمریکایی ۲۵ بهمن به سراغ برخی فعالان سیاسی رفته است تا مبادا غبار فراموشی منجر به مظلومیت‌ انقلاب اسلامی دریکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ انقلاب شود.

  بیشتر بخوانید:

  (۱) آشوب ۲۵ بهمن ۸۹ هیچ ربطی به نتیجه انتخابات نداشت

  (۲) مردم ماهیت راهپیمایی صهیونیستی ۲۵ بهمن ۸۹ را شناختند

  (۳) رهبران بدلی به دنبال انحراف بیداری اسلامی بودند

  (۴) حصر تدبیر به‌موقع شورای عالی امنیت ملی بود

  (۵) واقعه ۲۵ بهمن سال ۸۹ کودتای سران فتنه علیه جمهوری اسلامی بود

  (۶) هدف غائله ۲۵ بهمن سال ۸۹ «سوریه‌سازی ایران» بود 

  جواد منصوری کارشناسی مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاش فتنه‌گران برای انحراف بیداری اسلامی و سوءاستفاده از آن اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون یکی از تاکتیک‌هایی که مجموعه دشمنان داخلی و خارجی پیگیری کرده‌اند این بوده که هرگونه موفقیت و پیشرفت جمهوری اسلامی و شکست و انزوای ضدانقلاب را به‌گونه‌ای تلافی کنند.

  منصوری ادامه داد: آن‌ها تلاش دارند تصویری از جمهوری اسلامی ترسیم کنند که نشان دهند امکان موفقیت برای جمهوری اسلامی وجود ندارد ازاین‌رو به این دلیل ما همواره شاهد بوده‌ایم که قبل از راهپیمایی روز قدس یا راهپیمایی ۲۲ بهمن دست به اقدامات جنجالی می‌زنند و مثلاً در دهه ۶۰ تنها چند روز قبل از راهپیمایی روز قدس،‌ با ربودن یک هواپیما سعی داشتند که فضای خاصی را ایجاد و این حرکت را تحت شعاع قرار دهند.

  وی ادامه داد: همین امسال نیز از دی‌ماه تحرکاتی از سوی برخی جریانات آغاز شد که تصور می‌کردند می‌توانند این اقدام را تا یک ماه ادامه دهند،‌ لذا این جریان نه‌تنها ۲۲ بهمن بلکه سعی می‌کند حرکت عظیم اربعین را نیز سانسور کنند.

  این کارشناس مسائل سیاسی بابیان اینکه فتنه‌گران از سال ۸۸ سعی کردند به‌گونه‌ای رفتار کنند تا وقایع ۸۸ فراموش نشود تصریح کرد: آن‌ها همواره سعی دارند مسئله ایران به‌عنوان یک موضع جنجالی و غوغا سالاری مطرح شود.

  وی بابیان اینکه ما در سال ۸۹ با پدیده جدید بیداری اسلامی که اعتراض ملت‌ها به فساد دولت‌های دیکتاتوری‌شان بود مواجه شدیم ادامه داد: تحلیل تمام سیاستمداران و مفسران این بود که جمهوری اسلامی نقش مؤثری در ایجاد این پدیده دارد لذا برای اینکه نقش ایران کمرنگ شود اقدامی عجیب از سوی آن‌ها اتفاق افتاد، این جریان فرصت‌طلب و ماجراجو که تبعیتی از قانون نداشت بعد از راهپیمایی ۲۲ بهمن در روز ۲۵ بهمن خواستند که برای تحت شعاع قرار دارند حرکت مردمی اقدامی انجام دهند و این حرکت را به  قیام‌ مردم منطقه علیه دولت‌های فاسدشان گره بزنند که با توجه به افشای ماهیتشان ناکام ماندند.

  منصوری بابیان اینکه برخی از دولت‌های بزرگ به‌صراحت از این اقدام مجرمانه حمایت کردند، یادآور شد:  بسیاری ازاین‌گونه اقدامات به دلیل خودخواهی و ریاست‌طلبی سران فتنه اتفاق افتاد و این به دلیل کینه‌هایی بود که آن‌ها از مردم داشتند لذا این مسئله نشان می‌دهد که اصل برای آن‌ها قدرت و ثروت است.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: عوامل خارجی نیز قطعاً در این قضایا نقش داشتند چراکه قطعاً امکان ندارد آن‌ها از این موقعیت به نفع خود سوءاستفاده نکنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات