آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ , Sunday 17 February 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98815
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  هدف غائله ۲۵ بهمن سال ۸۹ «سوریه‌سازی ایران» بود که با حصر سران فتنه شکست خورد

  عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اقدامات دشمنان در سوریه به ورود نیروهای تکفیری و از بین بردن زیرساخت‌های این کشور اشاره کرد و گفت: هدف اصلی آمریکا و اسرائیل در ابتدا سوریه سازی ایران بود که این طرح با حصر سران فتنه شکست خورد.

  آوای شمال/ فرازوفرودهای تاریخ انقلاب به ماجرای پرشمار و بعضاً امنیتی دهه ۶۰ محدود نمی‌شود، دهه ۸۰ در تاریخ انقلاب یکی از گرانیگاه‌های حساس تاریخ معاصر ملتی است که از سال ۸۸ عصر جدیدی در جریان‌شناسی سیاسی تاریخ انقلاب آنها گشوده شده است.

  غائله ۸ ماه فتنه‌گری در سال ۸۸ با حضور عجیب و تاریخی مردم در ۹ دی به نقطه پایانی رسید و فتنه‌گران یک‌سال تمام در حسرت آتش‌افروزی تقلا کردند.

  سال ۸۹ از راه رسید و جهان اسلام با پدیده بیداری اسلامی مواجه شد؛‌ سران فتنه تلاش کردند از قِبل این حوادث با طرحی کاریکاتور گونه به تکرار این اتفاق در داخل بپردازند؛ امری که با عدم استقبال مردم به نتیجه نرسید و شورای امنیت ملی برای جلوگیری از فتنه‌ای جدید اقدام به حصر سران فتنه کرد.

  هرچند در تریبون‌ها و مواضع رسمی جریان فتنه، همواره از منع خشونت‌ به‌عنوان یک استراتژی سخن گفته می‌شود، اما نشانه‌های انکار ناشدنی این رویکرد و گسترش دامنه خشونت‌های خیابانی در حادثه عاشورای ۸۸ و ۲۵ بهمن ۸۹ به‌وضوح مشخص است؛‌ همان‌طور که در دهه ۶۰ تهدید و کاربرد سلاح در مقابل نظام از سوی سازمان مجاهدین خلق انجام شد، جریان فتنه نیز سعی داشت با تهدید لفظی و سیاسی و گروه مکمل خود برای اقدام عملیاتی، این هدف را دنبال کند.

  بنابراین بار دیگر، قطب‌بندی «انقلاب ـ ضدانقلاب» از پسِ این اتفاقات در کشور حاکم شد و این وضعیت که به‌منظور فاز جدید آشوبگری و بی‌ثبات‌سازی بود، یادآور رخدادهای دهه ۶۰ است.

  گروه احزاب خبرگزاری فارس به همین منظور و برای بازخوانی تاریخی آشوب اسرائیلی آمریکایی ۲۵ بهمن به سراغ برخی فعالان سیاسی رفته است تا مبادا غبار فراموشی منجر به مظلومیت‌ انقلاب اسلامی دریکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ انقلاب شود.

  بیشتر بخوانید:

  (۱) آشوب ۲۵ بهمن ۸۹ هیچ ربطی به نتیجه انتخابات نداشت

  (۲) مردم ماهیت راهپیمایی صهیونیستی ۲۵ بهمن ۸۹ را شناختند

  (۳) رهبران بدلی به دنبال انحراف بیداری اسلامی بودند

  (۴) حصر تدبیر به‌موقع شورای عالی امنیت ملی بود

  (۵) واقعه ۲۵ بهمن سال ۸۹ کودتای سران فتنه علیه جمهوری اسلامی بود

  آیت‌الله محسن حیدری آل‌کثیر عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اقدامات فتنه‌گران در بهمن ۸۹ و سوءاستفاده از جریان بیداری اسلامی اظهار داشت:فتنه‌گران که پس از حماسه ۹ دی و ۲۲ بهمن ۸۸ سرشان به سنگ خورده بود در پی فرصتی بودند که دوباره خود را مطرح و شعارهای پوسیده‌شان را تجدید کنند.

  وی با اشاره به فراگیر شدن بیداری اسلامی در منطقه این موضوع را متأثر از روند انقلاب اسلامی برشمرد و ادامه داد: وقتی بیداری اسلامی در کشورهایی همچون مصر، لیبی،‌بحرین و تونس مطرح شد سیاست آمریکا و اسرائیل بر این قرار گرفت که موج بیداری اسلامی را از ضدیت با استکبار و صهیونیسم به مقابله با جبهه مقاومت ببرند.

  عضو مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی را مرکز جبهه مقاومت برشمرد و بر همین اساس افزود: در آن زمان بهترین سوژه و مزدورانی که می‌توانستند مأموریت آمریکا و اسرائیل را در ایران اجرا کنند، سران فتنه بودند که ازاین‌رو با شکسته شدن این برنامه‌ریزی آمریکا و اسرائیل خط مبارزه با مقاومت را به سوریه بردند. درحالی‌که هدف اصلی آن‌ها این بود که ابتدا ایران را تبدیل به سوریه کنند.

  وی با اشاره به اقدامات دشمنان در سوریه به ورود نیروهای تکفیری و از بین بردن زیرساخت‌های این کشور اشاره کرد و یادآور شد: هدف اصلی آمریکا و اسرائیل سوریه سازی ایران بود که این طرح با حصر سران فتنه شکست خورد.

  آیت‌الله حیدری بر همین اساس خاطرنشان کرد: حصر مربوط به فتنه ۸۸ نبود بلکه به‌منظور جلوگیری از تکرار حوادث سوریه در ایران با محوریت سران فتنه انجام شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات