آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ , Saturday 16 February 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98809
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یک خودرو به گیت ورودی آژانس امنیت ملی آمریکا برخورد کرد/راننده بازداشت شد

  پلیس و سرویس‌های امنیتی آمریکا از تیراندازی مقابل مقر آژانس امنیت ملی در «فورت مید» ایالت «مریلند» خبر دادند.

  آوای شمال/ رسانه‌های آمریکایی روز چهارشنبه (امروز) از تیراندازی در برابر ساختمان مرکزی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA)، در منطقه «فورت مید» ایالت «مریلند» خبر دادند.

  به نوشته پایگاه «یو. اس. ای. تودی»، تصاویری که از محل حادثه منتشر شده، نشان می‌دهد که یک خودروی شاسی‌بلند مشکی رنگ که روی بدنه آن جای برخورد چند گلوله مشهود است، به بلوک‌های بتونی روبروی ورودی محوطه ان. اس. ای برخورد کرده و متوقف شده است.

  این تصاویر همچنین نشان می‌دهد که پلیس یک نفر را بازداشت کرده است. به گفته سخنگوی تیم حفاظت محوطه ان. اس. ای.، در این حادثه دستکم یک نفر مجروح و به بیمارستان منتقل شده است.

  در بیانیه ان‌. اس. ای. آمده است: «پلیس ان. اس. ای. و نیروهای انتظامی محلی در حال رسیدگی به حادثه‌ای هستند که امروز صبح در برابر یکی از گیت‌های امنیتی ورود خودرو رخ داد. وضعیت تحت کنترل است و هیچ تهدید امنیتی‌ای در جریان نیست.»

  سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان جزئیات این حادثه قرار گرفته است. هنوز اطلاعاتی درباره هویت یا انگیزه مهاجم منتشر نشده است.

  آژانس امنیت ملی آمریکا در زمینه جمع‌آوری، پردازش و انتشار داده‌های اطلاعاتی به دست آمده از منابع خارجی برای استفاده‌های اطلاعاتی و ضداطلاعاتی، فعالیت می‌کند. نام این آژانس فوق امنیتی پس از آن بر سر زبان‌ها افتاد که حدود چهار سال پیش «ادوارد اسنودن» تحلیلگر سابق سیا و افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا اسنادی را منتشر کرد که نشان داد آژانس امنیت ملی آمریکا، روزانه میلیاردها سابقه مکالمه تلفنی را گردآوری می‌کند تا مکان کاربران گوشی‌های همراه را در سرتاسر جهان ردیابی کند.

  هنوز مشخص نیست هدف این تیراندازی ان. اس. ای. بوده یا اینکه این هم یکی دیگر از نمونه‌های متعدد تیراندازی‌های روزمره در مناطق مختلف آمریکاست.

  آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود که در برخی موارد، تعدادی نیز جان خود را از دست می‌دهند اما لابی سلاح در آمریکا به اندازه‌ای قدرتمند است که حتی کنگره نیز حاضر نشد قوانینی را برای محدود کردن حمل سلاح در این کشور وضع کند.

   

  برچسب ها :

  نظرات