آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ , Thursday 15 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98775
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  غواصان همچنان در تکاپوی یافتن پیکرهای سانحه سانچی

  غواصان همچنان در تکاپوی یافتن پیکرهای سانحه سانچی سیروس کیان ارثی از ادامه عملیات جست‌وجوی پیکرهای حادثه آتش‌سوزی سانچی توسط غواصان خبر داد و گفت: با وجود شرایط نامساعد جوی، غواصان در تکاپوی یافتن سایر شهدا هستند.

  آوای شمال/ سیروس کیان ارثی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در حاشیه مراسم ورود ۳ پیکر از شهدای حادثه کشتی سانچی به میهن از طریق فرودگاه‌بین‌المللی امام خمینی ره، با اشاره به اینکه برای شهدایی که به ایران بازگشته‌اند، مراسمی برگزار خواهیم کرد، اظهار داشت: پیکر شهدا امروز برای انجام یک‌سری اقدامات تخصصی به پزشکی قانونی می‌رود.

  وی افزود: مراسمی برای این عزیزان با هماهنگی ستاد اقامه نماز جمعه تهران برگزار خواهد شد که بر اساس آن از طریق وزارت رفاه نامه‌نگاری‌های برای برگزاری این مراسم شده است.

  وی در پاسخ به این سوال که فرآیند عملیات جست‌وجوی سایر شهدا، چطور پیش می‌رود، تأکید کرد: با وجود شرایط نامساعد آب و هوایی منطقه، غواصان در تلاش هستند تا سایر پیکرها را بیابند.

  به گزارش فارس، حادثه تصادف ۲ کشتی در آب‌های چین در روز شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ (۶ ژانویهٔ ۲۰۱۸) رخ داد؛  سانچی متعلق به شرکت ملی نفت‌کش ایران که از عسلویه حرکت کرده بود و قرار بود جهت تحویل میعانات گازی عازم داسان کره جنوبی شود.

  در راه با یک کشتی فله‌بر چینی با ۶۴ هزار تن بار غله به نام «کریستال» در سواحل چین برخورد کرد؛ محموله نفتکش سانچی نفت فوق سبک با درجه اشتعال بسیار بالا بود که این موجب آتش‌سوزی فوق‌سریع کشتی شد.

  بر اثر برخورد این نفتکش با یک کشتی باربری در ۳۰۰ کیلومتری بندر شانگ‌های در سواحل شرقی چین، ۳۰ ایرانی و دو تبعه بنگلادشی ناپدید شده‌اند که بعد از چند روز جستجو پیکر ۳ نفر از ایرانیان مفقود در این حادثه پیدا شد.

   

  برچسب ها :

  نظرات