آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98723
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  پیشنهاد اجرای پروژه را‌ه‌آهن تهران ـ تبریز/ اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای توسعه پارک پردیسان

  در چهل و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش اجرای پروژه نیلوفری در خصوص تکمیل راه‌آهن تهران ـ‌ تبریز و همین طور اختصاص 50 میلیارد تومان به پارک پردیسان پیشنهاد داده شد.

  آوای شمال/ محمد سالاری در چهل و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران به تشریح کلیه بودجه مأموریت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در سال ۹۷ پرداخت و گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های حوزه شهرسازی اجرای پروژه طرح نیلوفری است که در تبصره‌های  بودجه با اختصاص اعتبار و با مشارکت بخش خصوصی راه‌آهن تهران ـ تبریز ساماندهی خواهد شد و برای این ردیف ۳۸ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

  وی ادامه داد: سرمایه‌گذار باید یکجا همه طرح را انجام دهد و شهرداری مجری طرح سازمان نوسازی در نظر گرفته شده است که به نظر می‌رسد سازمان نوسازی ظرفیت این مهم را ندارد.

  سالاری گفت:‌ دومین پروژه‌ای که در حوزه شهرسازی مطرح خواهد بود ساماندهی و طراحی و توسعه پارک پردیسان است که با توجه به بدهی‌های موجود، ۵۰ میلیارد تومان در بودجه پیشنهادی در نظر گرفته شده است که البته پیشنهاد کمیسیون شهرسازی و شورا کاهش ۳۰ میلیارد تومان در این ردیف بودجه است.

  رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران افزود: گفتنی است سرجمع سقف بودجه پیشنهادی حوزه مدیریت شهرسازی و معماری شهرداری ۶۰۵ میلیارد تومان است.

  در ادامه حسن رسولی درباره طرح پروژه نیلوفری که احداث خط راه‌آهن تبریز ـ تهران است گفت: این طرح در یک منطقه محروم واقع شده است. بنابر این طرح نیلوفری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان هزینه دارد.

  هاشمی رئیس شورای شهر تهران خطاب به رسولی گفت: دولت آن زمان می‌خواست مترو را بیاورد در هوا و راه‌آهن را ببرد زیر زمین.

  در ادامه صدراعظم نوری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان شورای شهر تهران گفت: برای پارک خواجوی کرمانی در منطقه ۱۲، ۲۷ میلیارد تومان بودجه اختصاص داده‌ایم.

  وی افزود: موضوع پارک پردیسان بسیار مهم است و ۵۰ میلیارد تومان نیاز است که دسترسی و پارکینگ آن انجام شود و علیرغم این موارد تکمیل موزه آب و موزه تاریخ نیز در پارک پردیسان از دیگر مواردی است که باید به سرانجام برسد و ۵۰ میلیارد تومان برای پارک پردیسان رقم زیادی نیست.

   

  برچسب ها :

  نظرات