آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98644
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران اعلام کرد

  صنعت ساختمان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق/ طرح تبادل انرژی با ترکمنستان

  مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اعلام اینكه صنعت ساختمان کشور بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق کشور است، گفت: 52 درصد پیک مصرف برق به ساختمان‌ها اختصاص دارد.

  آوای شمال/ حسین افضلی در همایش ملی مهندسان برق ساختمان سراسر کشور در بابلسر درباره اقدامات انجام‌شده برای این همایش، اظهار کرد: این همایش زمینه اعتلای جایگاه رفیع صنعت برق را فراهم کرده و زمینه تبادل اطلاعات علمی و فنی و آخرین دستاوردها و تجربیات مهندسان سراسر کشور را فراهم می‌آورد.

  وی با اشاره به استقبال مناسبی که از همایش شده است، افزود: این موضوع نشان‌دهنده توجه به مباحث انرژی در کشور است و می‌تواند زمینه‌ساز استفاده بهینه از این انرژی را فراهم کند.

  مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان با اعلام اینکه صنعت ساختمان کشور بزرگ‌ترین مصرف‌کننده برق کشور است، افزود: ۵۲ درصد پیک مصرف برق به ساختمان‌ها اختصاص دارد.

  این مسئول اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای مصرف برق ارتقا دانش مهندسی و کسب آگاهی از آخرین یافته‌ها در صنعت برق و پرداختن به مقوله مصرف در ساختمان و جلوگیری از هدر رفت انرژی نیاز جدی در کشور است.

  افضلی با اعلام اینکه اگرچه کشور ما در حوزه انرژی منابع بسیار مناسبی در اختیار دارد، گفت: استفاده نادرست از منابع در اختیار خسارت‌های جبران‌ناپذیری به کشور تحمیل می‌کند.

  وی با تأکید بر کاهش مصرف برق، افزود: بسیاری از کشورها به دنبال کاهش شدت مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری هستند و ما هم باید در این حوزه به‌صورت مناسب ورود پیدا کرده و طرح استفاده بهینه از این انرژی در برنامه کاری ما قرار گیرد.

  مدیرعامل برق منطقه‌ای مازندران و گلستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت برق مازندران و گلستان از راه شبکه گسترده شامل خطوط و پست‌های انتقال فوق توزیع که با همه استان‌های مجاور و حتی کشور ترکمنستان طرح تبادل انرژی را در برنامه کاری خود دارد در حال حاضر برق بیش از دو میلیون مشترک را تأمین می‌کند.

  افضلی در پایان گفت: برای تأمین منابع مالی بر مبنای سیاست اقتصاد مقاومتی اقداماتی مناسبی برای بهره‌مندی از منابع خارجی در قالب فاینانس کشور چین و استفاده از تسهیلات بانک اکو انجام‌شده است.

  برچسب ها :

  نظرات