آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ , Tuesday 22 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98630
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  خاک فرودگاه بین‌المللی اهواز را تعطیل کرد/ کاهش شعاع دید افقی به ۳۰۰ متر/آماده‌باش اورژانس خوزستان در خاک امروز

  گرد و غبار از ساعاتی پیش آسمان اهواز و بسیاری از نقاط استان خوزستان را فرا گرفته و زندگی مردم را مختل کرده است.

  آوای شمال/ کوروش بهادری، مدیر کل هواشناسی خوزستان  اظهار کرد: گرد و غبار که از ساعاتی پیش آسمان اهواز و بسیاری از نقاط استان را فرا گرفته شعاع دید را در اهواز به ۳۰۰ متر کاهش داد وهم اکنون شعاع دید در ماهشهر به ۵۰۰ متر رسید و در برخی نقاط دیگر نیز در حال افزایش است.

  خاک فرودگاه بین‌المللی اهواز را تعطیل کرد/ کاهش شعاع دید

  وی افزود: سرعت باد در اهواز ۴۵ کیلومتر بر ساعت است و گرد و غبار با منشا کانون های داخلی تا آخر وقت امروز ادامه دارد.

  اداره کل هواشناسی خوزستان از ابتدای هفته چندین اطلاعیه مبنی بر وقوع گرد و غبار در روز سه شنبه صادر کرده و نسبت به وقوع این پدیده اخطار داده بود.

  مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: با توجه به وقوع پدیده ریزگردها در شهرستان اهواز، در حال حاضر دید افقی در فرودگاه اهواز ۲۰۰ متر است و تا اطلاع ثانوی هیچ پروازی انجام نخواهد شد.

  لغو پرواز های فرودگاه بین المللی اهواز

  محمدرضا رضایی، مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر دو پرواز ورودی به فرودگاه اهواز به دلیل شرایط بد جوی و وقوع پدیده گرد و غبار در این شهر لغو شده است.

  وی بیان داشت: پرواز شماره ۴۵۶۲ هواپیمایی ماهان که از شیراز عازم اهواز بود به دلیل شرایط نامناسب جوی امکان فرود در فرودگاه اهواز را نداشت و در فرودگاه اصفهان به زمین نشست.

  رضایی ادامه داد: پرواز شماره ۱۲۱۲ هواپیمایی قشم ایر که از تهران به مقصد اهواز در حال پرواز بود نیز به دلیل شرایط نامناسب آب و هوایی و وقوع پدیده گرد و غبار در اهواز، به تهران باز گشت.

  خاک فرودگاه بین‌المللی اهواز را تعطیل کرد/ کاهش شعاع دید

  باد شدید برق بخش هایی از اهواز را قطع کرد

  علیرضا شکرخدایی، مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز گفت: اتصال کوتاه در برق فشار ضعیف در مناطق کیانشهر و شهرک دانشگاه و برق فشار متوسط در منطقه لشکر اهواز، باعث خاموشی برق بخشی از این مناطق شدکه قطعی برق در منطقه لشکر برطرف شده است.

  وی بیان داشت: علت این خاموشی ها، برخورد اجسام به سیم های شبکه برق در پی بروز باد شدید در اهواز بوده است.

  مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز تاکید کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی درخصوص بارش باران در پایان وقت امروز، شرکت توزیع برق اهواز و همچنین ستاد بحران آماده مقابله با هرگونه خاموشی احتمالی و رفع آن در سریع ترین زمان ممکن هستند.

  خاک فرودگاه بین‌المللی اهواز را تعطیل کرد/ کاهش شعاع دید افقی به 300 متر/آماده‌باش اورژانس خوزستان در خاک امروز

  آماده‌باش اورژانس خوزستان در خاک امروز

  شهریار میرخشتی،  رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان گفت: هر چند اورژانس به صورت ۲۴ ساعته آمادگی دارد ولی در مواقع گرد و غبار، گشت ویژه و اسکان موقت نیز در سطح شهر مستقر می‌شوند.

  خاک فرودگاه بین‌المللی اهواز را تعطیل کرد/ کاهش شعاع دید افقی به 300 متر/آماده‌باش اورژانس خوزستان در خاک امروز

  وی افزود: در شرایط گرد و غبار معمولا ۳ تا ۴ ایستگاه اورژانس در سطح شهر اهواز فعال می‌شوند و کار انتقال بیماران سطح شهر به بیمارستان‌ها را انجام می‌دهند.

  رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی گفت: در حال حاضر نیز ما در آماده‌باش هستیم و مشکل خاصی در زمینه خدمت‌رسانی به بیماران احتمالی ناشی از گرد و خاک وجود ندارد.

  نیمه‌تمام ماندن بازی استقلال خوزستان به دلیل گرد و خاک

  دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و آذرخش تهران از هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال بانوان کشور به دلیل گرد و خاک هوای امروز اهواز نیمه تمام ماند.

  برچسب ها :

  نظرات