آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ , Thursday 15 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98604
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون هواشناسی مازندران خبر داد

  افزایش بارندگی از امشب و فردا در آسمان مازندران

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از اواخر امروز و فردا با تقویت سامانه بارشی انتظار داریم بارش‌ها در آسمان مازندران گسترش پیدا کند.

  آوای شمال/ احمد اسدی اظهار کرد: بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به ساری، قائم‌شهر و بندر امیرآباد با ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوا مربوط به بلده با دو درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

  وی افزود: به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دمای هوا در آسمان مازندران هستیم.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی امشب و فردا سامانه بارشی آسمان مازندران را تحت تأثیر قرار می‌دهد که پیامد آن بارش‌های پراکنده در نیمه غربی استان بوده و بارش در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

  این مسئول با اشاره به اینکه امروز در ارتفاعات مازندران شاهد بارش برف و مه‌آلود بودن آسمان هستیم، افزود: طی این مدت محورهای کوهستانی استان به‌صورت لغزنده بوده و با کاهش دید همراه است که توصیه ما این علاوه بر رعایت نکات ایمنی به تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

  اسدی یادآور شد: با توجه به تقویت سامانه سرد بارشی تا روز چهارشنبه احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی مناطق ساحلی و جلگه‌ای استان وجود دارد.

  وی با اعلام اینکه از چهارشنبه‌شب این سامانه سرد و بارشی به‌تدریج از آسمان مازندران خارج می‌شود، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روزهای پنج‌شنبه و جمعه شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما هستیم.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات