آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ , Thursday 15 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98508
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور:

  امام بزرگ‌ترین اندیشه را از مکتب اسلام دریافت و تقدیم جهانیان کرد

  مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: در عصری که دو مکتب کاپیتالیسم و سویالیست‌ها بر جهان حکفرما بودند امام راه سومی را به جهانیان عرضه کرد که راه اسلام ناب بوده که عدالت و آزادی بوده پس امام(ره) از این دین و مکتب بزرگ‌ترین اندیشه را دریافت و تقدیم جهانیان کرده که کم نکته‌ای نبوده است.

  آوای شمال/ سعید جلالی در مراسم باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن محمودآباد، که با حضور گسترده مردم و مسؤولان برگزار شد در مقابل مصلی موقت اظهار کرد: در مقابل دو مکتب جهانی در عصر انقلاب امام(ره) راه سومی را پیش روی جهانیان گذاشت و آن راه عزت‌مندی، شرافت، آزادی، پیشرفت، معنویت تکیه بر ارزش‌های انسانی بوده است.

  وی افزود: مهمترین گزاره در ۲۲ بهمن به نقل از امام خمینی(ره) انقلاب ما انفجار نور بود این یک سخن کلیدی و نور در تمام ادیان و مکاتب حقیقت و روشنایی بوده است.

  مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور خاطرنشان کرد: دو مکتب در دوره انقلاب تمام دنیا را احاطه کرده بود و فکر می‌کردند مکتبی غیر از این نیست یکی مکتب مارکسیست مادی‌گرا که انسان را تا حد یک ماده پایین آورده و جای خداوند تاریخ را نشانده و مکتب کاپیتالیسم و سرمایه‌داری بی‌رحم که با تبلیغات و هژمونی قوی وارد شده و می‌گفت هر جا من هستم مارکسیست شکست خورده و مارکسیست می‌گفت هر کجا من هستم کاپیتالیسم شکست می‌خورد.

  جلالی تصریح کرد: انقلاب ما از کشوری بزرگ با تمدنی بزرگ برخواست؛ تمدن ایران تمدن هفت هزار ساله و اولین تمدن جهان و خواستگاه تمدن بزرگ بشر ایران است و انسان از انسان‌های بزرگ اندیشه‌های بزرگ می‌خواهد، بنابراین امام بزرگترین اندیشه را از این ملت، مکتب، دین و قرآن دریافت و تقدیم جهانیان کرد.

  وی در ادامه بیان کرد: این کم نکته‌ای در مقابل کاپیتالیسم و مارکسیست نیست که اسلام محمدی و عدالت و آزادی ارائه شده و دنیا را مبهوت کرد چون در مقابل امام کسانی بودند که دین را متعلق به کنج خانه‌ها و حجره‌ها دانسته و دین را به یک امر فردی و در دل انسان‌ها صرفا می‌دانستند اما امام دین را با آزادی ،معنویت و ارزش‌های الهی و انسانی در هم آمیخت و به ملت ایران داد.

  این مسؤول افزود:ما همگی مسئوول هستیم و باید همگی پاسدار این راه و ایده‌ها باشیم و مهمترین چیزی را که امام(ره) داده و در وصیت نامه سیاسی الهی خود اشاره و تاکید می‌کند بحث وحدت هست و وحت کلمه این نیست که همه به یک شکل فکر بکنیم بلکه امام می‌فرماید به گونه‌های مختلف فکر کنید و بیندیشید واختلاف سلیقه و سلایق در فروع دین قبول است ولی اختلاف در اصول مورد قبول نیست.
  مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور درباره سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی عنوان کرد: شب گذشته خبری شنیدیم که فانتوم رژیم صهیونیستی در سرزمین سوریه دیده شد توسط مجاهدین اسلام بر زمین افتاده و این خبر برای یک تحلیل گر دارای ارزش بالایی بوده و تحلیل این خبر اینست که رژیم صهیونیستی یک کشور بی قوم است که هیچ گونه تعلقی به یکدیگر در داخل کشورشان ندارند و این رژیم جعلی که پایه تاریخی نداشته و پایه در ظلم دارد امیدواریم به زودی شاهد سقوط این رژیم در دنیا باشیم.
  جلالی درباره عزتمندی ملت ایران بیان کرد:شما ملت عزتمندی هستید و قدر این عزت خودتان را بدانید و در زمان جنگ جهانی دوم سران سه ابرقدرت به کشورمان آمده ولی شاه مملکت را تحویل نگرفته و حتی یک دقیقه با وی ملاقات نداشتند و ننشستند ولی فقط رهبر شوروی با پولی که گرفت چند دقیقه در کاخ سعدآباد آمد نشست و فقط شاه را دید و رفت بدون اینکه کلمه‌ای صحبت کند که این توهین به شخص اول مملکت بود.
  وی افزود:در این دوره تمام قدرت‌های دنیا از آمریکای جهانخوار گرفته تا انگلیس مکار و فرانسه فرصت طلب و سایرین یک طرف نشستند و جمهوری اسلامی ایران با ارشادات مقام معظم رهبری با تیم دیپلماسی قوی به رهبری ظریف یک طرف نشستند و این عزت هست و این عزت را از دست ندهید.
  این مسئوول درباره حضور ایران در سوریه و یمن و لبنان اظهارکرد:بعضا می‌شنویم که می‌گویند ایران را چه کار به لبنان و سوریه و عراق و یمن و… ببینید که اولا اینها همه در حوزه تمدنی و فرهنگی ماست و جزء ارزش‌های انقلاب ماست و از این مهمتر اگر از منظر جامعه شناسی این موضوع را بررسی کنیم پیامبر اکرم فرمودند ملتی که در خانه بماند و منظر دشمن باشد ذلیل خواهد شد و پس در آن کشور حضور داریم جزء حوزه تمدنی ماهست.

  وی اضافه کرد:دیشب هواپیمای رژیم صهیونیستی در دمشق چه کار می‌کردند مگر دمشق سرزمین آنهاست و چرا آمریکا دوهزار نفر نیرو در سوریه دارد و عربستان با یمن چه کار دارد اینها همه پیام آور بزرگ و عزت و رهایی است که ما در آن کشور حضور داریم و اگر می‌خواهیم عزت داشته باشیم باید بیرون از مرزها سنگرهای خودمان ببندیم تا در داخل ایمن باشیم و اگر غفلت کنیم دشمن پیروز خواهد شد.
  جلالی در پایان گفت: مسئوولان قدر مردم را بدانند یک لحظه غفلت کردن از مردم و خواسته‌ها و مطالبات آنها گناه بزرگی است و چپ و راست، اصلاح‌طلب و اصول‌گرا در اصول اسلام و انقلاب مشترک هستند و با کار و فکر کردن چگونگی راه تامین نیاز‌های مردم را پیدا کرده و دست وحدت و یاری و مودت به همدیگر داده تا برای آبادانی و رشد و پیشرفت استان و شهرهای خود تلاش کنیم و جدایی‌ها را کنار بگذارند و از ذهنیت‌های تفرقه آمیز دور باشند که این راه حضرت امام نیست.

  برچسب ها :

  نظرات