آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ , Thursday 15 November 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98459
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر کل تقسیمات کشوری وزارت کشور:

  ایران همچون سروقامت ایستاده است/ افزایش ۴۰ حوزه انتخابیه و نماینده مجلس در انتخابات آینده

  مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور از افزایش چهل حوزه انتخابیه و نماینده مجلس در انتخابات آینده خبر داد.

  آوای شمال/ سعید جلالی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شهرستان محمودآباد در گفت‌و‌گوی اختصاصی با آوای‌شمال با تقدیر از حضور پرشور مردم همیشه در صحنه در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن امسال اظهار کرد: امسال مردم با انرژی بیشتر و مضاعف در راهپیمایی حضور پیدا کردند تا ثابت کنند که ایران اسلامی همچون سرو خوش قامت ایستاده است.

  وی افزود: ملت ما باز هم ثابت کردند که قهرمانانه و  همچون همیشه پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

  مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور به حوزه وظایف کاری خود اشاره کرد و گفت: چند شهر به مجموعه کشور اضافه خواهد شد و چند نماینده نیز در مجلس آینده بیشتر خواهیم داشت.

  جلالی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مکلفیم تا ۴۰ نماینده به مجلس آتی اضافه کنیم که این لایحه تقدیم دولت شده است تا به مجلس ارائه شود.

  وی ادامه داد: بر همین اساس ۴۰ حوزه انتخابیه به مجموعه کشور اضافه می‌شود.

  این مسئول با بیان اینکه لایحه تقسیمات کشوری به شکل نوین در حال تدوین است به طوری که بر اساس دستور وزیر کشور، این کار با نظرات مردم همراه می‌شود که در دنیا بی‌سابقه است و دولت در بحث تقسیمات کشوری نظر مردم را نیز مدنظر قرار می‌دهد.

  جلالی بیان داشت: در خصوص تغییر بخش‌ها به شهر در دو ماه اخیر ۲۲ مرکز بخش را به شهر تبدیل کردیم که تا پایان سال این تعداد به ۴۰ شهر افزایش پیدا می‌کند.

  مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور در پایان گفت: افزایش چندین بخش و شهرستان را به دولت ارائه کردیم که در این بین سهم مازندران حدود دو بخش است.

  برچسب ها :

  نظرات