آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ , Tuesday 12 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9842
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۱۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  یک مقام استانداری تهران: حمایت از حوزه مدیریت بحران کافی نیست

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگارایرنا «هادی رحمتی» درهمایش مدیران بحران شهرستان های استان تهران که با حضور جمعی از مسوولان روزپنجشنبه در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد افزود: چه در شهر تهران و چه شهرستان های استان با توجه به شرایط مالی و بودجه ایی که وجود دارد حمایت کافی در حوزه مدیریت بحران صورت […]

  آوای شمال/ به گزارش خبرنگارایرنا «هادی رحمتی» درهمایش مدیران بحران شهرستان های استان تهران که با حضور جمعی از مسوولان روزپنجشنبه در فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد افزود: چه در شهر تهران و چه شهرستان های استان با توجه به شرایط مالی و بودجه ایی که وجود دارد حمایت کافی در حوزه مدیریت بحران صورت نگرفته است.

  وی گفت: شرایط اقتصادی کشور امکان تامین نیازهای استان تهران را در بخش های مختلف همچون خدمات، تسهیلات، اعتبارات و ماشین آلات محدود کرده که نیازمند مدیریت صحیح است.

  رحمتی با ذکر این موضوع که ایران یکی از ۱۰ کشور خطرپذیر جهان است گفت: ۴۱ حادثه طبیعی در جهان شناسایی شده که ۳۱ مورد آن در ایران وجود دارد و از این تعداد ۲۶ مورد استان تهران را تهدید می کند.

  وی با توجه به این شرایط خاص استان و حادثه خیز بودن آن افزود: سرانه جمعیتی در کشور ۴۱ نفر در هر کیلومتر مربع است که با توجه به تراکم جمعیت ۹۰۰ نفر در هر کیلومترمربع در استان تهران می توان به ویژه بودن این شرایط در منطقه پی برد.

  مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری تهران گفت: استان تهران از جمعیت بالایی برخوردار است و همین امر بر شرایط ویژه منطقه می افزاید؛ به ویژه در قسمت های شمالی همچون شمیرانات که نیازمند توجه بیشتری است.

  وی با تأکید بر اینکه در بلایای طبیعی همچون زلزله، سیل و طوفان با توجه به بضاعتی که داریم، باید برنامه ریزی مطلوبی صورت گیرد تصریح کرد: در استان تهران با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران قرار است مانیتورینگ هشدار زلزله را در چند روز آینده راه اندازی کنیم.

  مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به بخش راه و شهرسازی پرداخت و افزود: با توجه به پیگیری های مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بحث مانیتور کردن راه های این استان نیز فراهم شده تا مدیران بحران شهرستان ها با اتصال به مرکز مدیریت راه استان از حوادث و سوانح جاده ای اطلاع کسب کنند.

  برچسب ها :

  نظرات