آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ , Tuesday 22 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98342
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۶
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  مردم بی کفایتی، خیانت، کم‌کاری و دزدی برخی مسؤولان را برنمی‌تابند

  امام جمعه محمودآباد گفت:با توجه به فرمایشات رهبری در این مدت در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی مردم از وضعیت اقتصادی و معیشت سخت خود گله‌مند هستند و بر این اساس مردم خیانت، دزدی، اختلاس و کم کاری برخی از مسؤولان را در این شرایط کشور برنمی‌تابند ولی همیشه پای آرمان‌های امام و انقلاب هستند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سید داود موسوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار کرد: در بازشناسی چهار دهه انقلاب اسلامی آنچه که ما را به آن رهنمون می‌سازد آن هست که معمایی برای ادامه راه و مسیر رمز ناگشوده نماند.

  وی افزود: صحنه‌ها آنچنان روشن است که باید همه دلسوزان با دیده عبرت به آن نگریسته و این مسیر عزت بار را ادامه دهند؛ قطعا کشورهایی با ادعای منطقی و جهانی برای ادامه این راه سخت باید مسائل درهم تنیده و مشکل ساز داخلی خود را با سیره وحدت و استحکام داخلی و پیروی از سیاست‌های مستحکم و اصولی در سر فصل‎های مختلف حل و فصل شود.

  امام جمعه محمودآباد درباره ایام دهه فجر و واکنش سایر کشورها عنوان کرد: درخت نوپای انقلاب اسلامی که در منطقه حساس غرب آسیا و در مولد و موطن ادیان الهی و آسمانی در بهمن ۵۷ به پیروزی رسیده در بررسی همه تحلیل‌های از روی کینه و عناد و یا متکی بر جبهه بی‌طرفی به آینده‌ای مبهم با گرایش به سرنوشت همه انقلاب‌های دو صده اخیر در دنیا حواله داده می‌شده است.

  وی افزود: در خوشبینانه‌ترین شرایط با ساختاری استحاله شده و هماهنگ با نظم و مطالبه قدرت‌های حاکم بر جهان خواهد توانست به حیات خود ادامه دهد و برای تحقق سناریوی استحاله و تهی کردن انقلاب اسلامی از مبانی مستحکمی چون استقلال، آزادی نفی سلطه شرق و غرب و دفاع از ملت‌های مظلوم مسلمان و غیر مسلمان به شمارگان نسبت زیادی توطئه و فتنه هم طراحی و اجرا شده است.

  موسوی یادآور شد: دشمنان انقلاب در گستره بین‌المللی و هم در منطقه و همچنین در جبهه داخلی برای درهم ریختن شیرازه این حکومت توطئه را طراحی و اجرا کردند و امروز که در ۴۰ سالگی و بلوغ این حکومت واقع شده‌ایم به نگاهی به راه پر پیچ و خم انقلاب اسلامی پی به این واقعیت می‌بریم که ملت بصیر ایران با تشخیص به موقع واقعیت‌های جهانی و منطقه‌ای تدابیر و ابتکارات بی بدیلی از خود بروز داده‌اند.

  این مسؤول گفت: ملتی که در گردنه‌های چند هزار ساله تاریخ که دولت و ملت‌ها در انواع مختلف آن شکل گرفته و در طول قرون متوالی زیر هجوم اقوام مختلف نظام‌های ابتدایی حکومتی تا دیکتاتوری‌های محض شاهی و سلطنتی را در خود دیده و بنا به شهادت تاریخ همواره کمر این ملت زیر آماج جنگ‌ها و ظلم شاهان خم شده چگونه توانسته در مقابل چشم جهانیان حکومت کم نظیر مردم سالاری دینی را به نمایش بگذارد.

  امام جمعه محمودآباد تاکید کرد: این کارها نبود مگر قدرت‌ باورهای دینی و منطق ماوراء الطبیعه‌ای ادیان الهی و خصوصا دین مبین اسلام و رهبری رهبر بصیر، آگاه، زمان شناس به جغرافیای سیاسی، نظامی، فرهنگی و اعتقادی که پایه‌های حاکمیت این کشور و نظام مستقر در آن را شکل می‌دهند.

  وی در ادامه بیان کرد: در آغازین روزهای انقلاب قدرت‌های حاکم بر شرق و غرب عالم در رویای سقوط، افول و یا انحراف نظام نوپا نشست، کنفرانس، جلسه‌های سری و چند جانبه با بسیج همه نظام‌های پیش‌بینی کننده اطلاعاتی و امنیتی تشکیل و با سراب سقوط ۶ ماهه و یک ساله بناگزیر مجبور به پذیرش یک قدرت جدید منطقه‌ای با اصول ثابت و قابل دفاع با قدرت بسیج و در داخل کشور و منطقه و حتی با ادعای مبارزه طلبی جهانی شده‌اند که امروز صولت و ابهت این انقلاب کم نظیر در جهان در عرصه‌های گوناگون در منطقه به رخ کشیده می‌شود.

  موسوی درباره چرایی ماندگاری و چهل سالگی انقلاب اظهارکرد: الزامات این ابهت و قدرت ایستادگی، مقاومت، دین باوری، استحکام داخلی، زمان شناسی و موقع شناسی و تبعیت از عمود نظام و رهبری حکیمانه معمار نظام و ادامه دهنده مسیر امام بعد از ایشان یعنی مقام معظم رهبری بوده و خواب فتنه‌گران بین‌المللی از این همه عظمت، میدان داری، ابتکار عمل و طراحی‌های استراتژیک با پیوست‌های عملیاتی محاسبه شده به آشفتگی مبدل شده است.

  وی افزود: امروز این کشور در میز مذاکرات و حل و فصل منازعات تحمیل شده به منطقه چشم در چشم قدرت‌های طراز اول جهان نشسته و بدون واهمه‌ای برای تحقق دیدگاه‌های خود تلاش کرده و غضب و غیض جباران جهانی نشان از برد دیدگاه‌ها و ابتکار عمل این قدرت نوظهور چهل ساله دارد.

  این مسؤول درباره کلید واژه این مقطع برای استمرار انقلاب عنوان کرد: کلید واژه این مقطع برای استمرار انقلاب همانا امید به آینده، مقابله با سیاست نومید سازی دشمن، تلاش همگانی و جهادی برای حل مشکلات، شناخت خط اختلاف افکنی دشمن و مبارزه با آن، حفظ ارزش‌های انقلابی و جهت گیری‎های انقلابی و بصیرت در انتخاب‌ها برای مناصب و مسؤولیت‎های حکومتی و در راس آن اتکاء به مواضع روشن و صریح رهبری و جهاد در خنثی سازی جنگ نرم بی امان دشمنان است.

  وی اضافه کرد: دشمنان غدار و اردوگاه استکباری که همانا در پی زائل کردن معنویت و روحیه دین باوری و ارزش مداری در بین اقشار مختلف و گرفتن عاطفه و احساسات پاک این ملت نسبت به حاکمیت دینی و اسلامی و پاشیدن بذر نفاق و اختلاف و دونیت است که بایستی با استعانت از فداکاری و جانفشانی صدها شهید این انقلاب این مسیر را مستحکم و پایدار ادامه داد.

  موسوی در پایان گفت: با توجه به فرمایشات رهبری در این مدت در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی مردم از وضعیت اقتصادی و معیشت سخت خود گله‌مند هستند و براین اساس مردم خیانت، دزدی، اختلاس و کم کاری برخی از مسؤولین را در این شرایط کشور برنمی‌تابند ولی همیشه پای آرمان‌های امام و انقلاب هستند و در تمامی صحنه‌های انقلاب به یاری کشور آمدند و بایستی برای رفاه و رفع مشکلات این مردم کار کرد.

  برچسب ها :

  نظرات