آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ , Friday 18 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98338
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس:

  زبان هنر تاریخ ساز است/ هنر هدایت بخش همیشگی انسان‌ها

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس گفت: چون هنر زیبایی‌ها را خلق می‌کند و انسان هم همچنین زیبایی‌ها را دوست دارد در جامعه ما ماندگار خواهد بود و هرکسی وقتی هنری خلق می‌کند در تاریخ ماندگار خواهد بود.

  آوای شمال/ علی اسماعیلی عصر امروز در چهارمین آیین هنر ماه در مجتمع فرهنگی غدیر محمودآباد اظهار کرد: همه ما مدیرانی که الان سرکار هستیم بدهکار شهیدان هستیم و اگر عزتی هم داریم این عزت ما از امام هست.

  وی افزود: سه عامل در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشت که اولین عامل آن مکتب رهایی بخش اسلام بود چون اسلام مکتبی ضد ستم و ظلم و استبداد و استکبار است و این مکتب رهایی بخش انسان‌ها را از بردگی و ذلت به سمت بندگی و عزت می‌برد.

  اسماعیلی خاطرنشان کرد: عامل دوم وحدت کلمه بود و وحدت در همه جوانب‌اش از علمای عزیز با دانشگاه‌ها و حوزه با دانشگاه و وحدت بین مسؤولین و وحدت بین مردم و مسؤولین و در کل همه علما و امامان و پیغمبران ما منشاء هماهنگی و وحدت و همدلی بودند و مثال آن رفاقت بین قبیله اوس و خزرج توسط پیامبر که از دعوای آنها رفاقت و همدلی ساخت و به این خاطر وحدت کلمه نقش اساسی در توسعه و پیشرفت یک شهر و استان و کشور دارد.
  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس تصریح کرد: عامل سوم رهبری است چون کشور بدون امام و حاکم نمی‎تواند اداره شود و امام خمینی(ره) نقش عظیمی در هدایت این ملت به سر منزل پیروزی داشت و بخاطر آن نفس مطمئنه‌ای که امام داشت و با اعتماد به نفسی که داشت و از خارج کشور به داخل آمد و هدایت مردم در مسیر حق را دنبال کرد و توانست این ملت را از وابستگی به استکبار و استبداد به سمت یک کشور مستقل ببرد.

  وی ادامه داد: امروز ملت بزرگ ایران نه تنها در ایران اسلامی بلکه در سراسر خاورمیانه تاثیرگذار است و امروزه قدرت‎های بزرگ می‌دانند که بدون جمهوری اسلامی ایران نمی‌توانند در مورد خاورمیانه تصمیم بگیرند.

  اسماعیلی درباره هنر عنوان کرد: چون هنر زیبایی‌ها را خلق می‌کند و انسان هم همچنین زیبایی‌ها را دوست دارد در جامعه ما ماندگار خواهد بود و چه بخواهیم و چه نخواهیم هرکسی وقتی هنری خلق می‌کند و یا یک سخن حکیمانه، یک شعر عارفانه، یک دیالوگ صمیمانه و یا یک اثر جاودانه خلق می‌کند اینها در تاریخ ماندگار خواهد بود.

  وی در ادامه بیان کرد: ما اگر به تاریخ تمدن ایران و اسلام برگردیم مطمئنا این اثرهاست که مردم زمان گذشته را معرفی می‌کند که در چه وضعیتی بودند و چه آثاری را خلق کردند پس امروز اثری را که آقای کثیری و موسوی و همه هنرمندان خلق می‌کنند می‌تواند تاریخ ما را بسازد.
  این مسؤول افزود: هنر نوعی رستگاری می‌آورد و نگاه به هنر و هنرمندان از افراط و تفریط انسان را دور می‌کند و به جامعه آرامش می‌دهد و در جامعه توام با امنیت و آرامش هست که انسان می‌تواند افکار خلاقانه تولید کند.

  اسماعیلی یادآور شد: ما می‌توانیم به راحتی بگوییم که در خانواده هنر و هنرمندان خشونت نیست،جنگ نیست و هرآن چیزی که هنرمند خلق می‌کندانسان را هدایت می‌کند به سمت خالق بزرگی که خداوند سبحان هست و انسان را خلق کرده است و به قول مولانا هنرمند از جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند اثر می‌گیرد حتی از نوع نگاه به طبیعت آثارش را خلق می‌کند.

  نماینده مردم نور و محمودآباد در پایان گفت: هنرمند در درون خودش قیامت برپا می‌کند و اگر نکند مطمئن باشید که نمی‌تواند در جامعه منشاء خلق اثر باشد و هرکسی که توانست جامعه را تغییر بدهد اول باید خودش را تغییر بدهد و هنرمندی که آثار خلق می‌کند اول درون خودش یک قیامت برپا کرده است پس باید اورا نکوداشت و در جامعه اورا احترام کرد و هنرمندی که با تاثیرپذیری از طبیعت در درون خودش انقلاب برپا کرد او می‌تواند مسیر زندگی دیگران را هم خلق بکند و می‌تواند دست انسان زمینی را بگیرد و آسمانی‌اش بکند.

  برچسب ها :

  نظرات