آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98336
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

  قدردانی از هنرمندان، پاسداشت هنر اصیل ایرانی است/ برپایی بازارچه سوغات و صنایع دستی نوروز در سراسر مازندران

  مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: با توجه به بحث بودجه‌ای ما دنبال پیداکردن راه حلی برای حمایت و دلگرمی هنرمندان هستیم ولی همت شما عزیزان بی‌تردید کارساز خواهد بود و برای هنر و هنرمند این سرزمین همیشه ارج قائل بودند ولو اینکه هنرمندان نتوانسته‌اند نگاه جامعه را به خود معطوف کنند.

  آوای شمال/ دلاور بزرگ نیا عصر امروز در مراسم چهارمین آیین هنرماه و تکریم از دو هنرمند محمودآبادی با حضور مسؤولان شهرستانی در مجتمع غدیر محمودآباد اظهارکرد: هدف ما از طراحی هنر ماه این بود که بتوانیم حداقل از یک یا چند هنرمند در هر ماه تجلیل کنیم.

  وی افزود: هنرمندان ما در شهرستان‌ها این همکاری جدی را داشته باشند و الان بعد از یکی دو سال فطرت آموزش‌های عمومی در حوزه‌های هنرهای سنتی و صنایع دستی دوباره به میراث فرهنگی واگذار شد و ما این کار را ادامه خواهیم داد.

  بزرگ‌نیا اضافه کرد: آموزش‌های اختصاصی و دوره‌های تخصص را دوستان این سال‌ها داشتند و شاید تعداد آموزش‌ها کم بوده باشد ولی به فراخور توانمندی‌های منطقه‌ای و یا بحث بودجه‌ای بود و من امیدوارم که همه این شرایطی را فراهم بیاورد که ما بتوانیم زمینه رقابت در بازار صنایع دستی داخل و خارج را پیدا بکنیم.

  مدیرکل میراث فرهنگی مازندران تصریح کرد: صنایع دستی فقط یک تولید اثر نیست و در واقع پیام آورباور یک قوم هم هست و همه نقوش برای خودش حرف دارد و همه چیزی که تولید می‌شود نیاز حقیقی زندگی بود و از دل طبیعت تهیه می‌شد و با دست و سرپنجه هنرمند شکل گرفت و در ارتباط بین انسان و محیط و پیرامون خودش، وضعیت خودش را همیشه زنده و سالم حفظ می‌کرد و این برای ما ارزشمند است.

  بزرگ‌نیا ادامه داد: در حوزه صنایع دستی تسهیلات قابل توجهی به استان مازندران اختصاص دارد و امیدوارم که بزودی اگر بانک‌ها چراغ سبز نشان دهند این بسته‌های حمایتی را معرفی می‌کنیم و در ایام نوروز در همه شهرهای مازندران بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات را خواهیم داشت.

  این مسؤول عنوان کرد: از همه هنرمندان درخواست دارم که قطعا از مواد اولیه خوب و با نگاه به بسته بندی مناسب و برند سازی کار را انجام دهند و مسائل و مشکلات را ما دقیقا احصاء کردیم و با کمک شما درآوردیم و چیز پنهانی نداریم ولی پیدا کردن راه حلی که بتواند حمایت ما را بصورت دلگرم کننده برای هنرمندان عزیز داشته باشد راه حل خیلی پیچیده‌ای نیست.

  وی یادآور شد: قسمتی از بحث ما شاید به بودجه وابستگی داشته باشد ولی همت شما عزیزان بی تردید کارساز خواهد بود و به هر حال برای هنر و هنرمند این سرزمین ارج قائل بودند ولو اینکه هنرمندان شاید آن جایگاه ونگاه جامعه را نتوانسته‌اند معطوف به خودشان کنند.

  مدیرکل میراث فرهنگی مازندران در پایان خاطرنشان کرد: واقعیت اینست که نگاه ایرانی به جامعه هنری نگاه به یک انسان کامل و خردمند است و امیدوارم این نشست هنر ماه در شهرهای مختلف ادامه پیدا کند.

  گفتنی است در پایان این مراسم از استاد محمد ابراهیم کثیری و سید خلیل موسوی با حضور مسؤولان شهرستانی تجلیل بعمل آمد.

  برچسب ها :

  نظرات