آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98330
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  شورای عالی دفاع لبنان دستور مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی را صادر کرد

  شورای عالی دفاع لبنان در واکنش به ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره ذخایر نفتی لبنان و نیز احداث دیوار حائل در مرز این کشور دستور مقابله ارتش با هر تجاوز رژیم صهیونیستی را صادر کرد.

  آوای شمال/ مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی این روزها شاهد تنش بیشتری است و اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی عامل آن است؛ این اقدامات اخیر شامل اظهارات «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره ذخایر نفتی لبنان و نیز احداث دیوار حائل در مرز لبنان با فلسطین اشغالی است.

  بر اساس گزارش «المنار»، در پی این وضعیت، «شورای عالی دفاع لبنان» به ریاست «میشل عون» رئیس‌جمهور و حضور «سعد الحریری» نخست‌وزیر ، «نبیه بری» رئیس پارلمان و تعداد دیگری از مسئولان حکومتی تشکیل جلسه داد و در آن تأکید کرد از حقوق نفتی کشور خود در تمام سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی دفاع می‌کند و احداث دیوار حائل را تجاوز به اراضی خود قلمداد می‌کند.

  در بیانیه شورای عالی دفاع ضمن مردود دانستن اظهارات لیبرمن، آمده است: دیوار سیمانی اسرائیلی را تجاوز به اراضی خود می‌دانیم و این اقدام، نقض واضح قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل (قطعنامه صادر شده برای پایان دادن به جنگ ۳۳ روزه میان اسرائیل و لبنان) است.

  شورای عالی دفاع لبنان تأکید کرد دستورات لازم برای مقابله با این تجاوزات و منع رژیم صهیونیستی از احداث دیوار حائل بر اراضی لبنانی را داده است.

  لیبرمن هفته گذشته مدعی شد: «بلوک گازی شماره ۹ متعلق به ماست اما لبنان می‌خواهد آن را به مناقصه بگذارد».

  لیبرمن مدعی شد: «پس از سال ۲۰۰۰ به مرزهای بین‌المللی توافق‌شده، بازگشتیم. اما حزب‌الله دست به تحریک‌هایی می‌زند. مثلا ناگهان به دیواری که در اراضی خودمان در حال ساخت آن هستیم (دیوار حائل در مرز با لبنان)، اعتراض می‌کند. یا اینکه مثلا مناقصه برای بلوک شماره ۹ را مطرح کرده‌اند در حالی که این بلوک متعلق به ماست».

  دفتر ریاست‌جمهوری لبنان نیز هفته جاری بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد تهدیدات اسرائیلی، نقض آشکار قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل و تهدیدی مستقیم برای ثباتی است که از آگوست ۲۰۰۶ در نتیجه تلاش‌های ارتش لبنان با همکاری یونیفل در مناطق مرزی (با فلسطین اشغالی) برقرار شده است (جزئیات بیشتر).

   

  برچسب ها :

  نظرات