آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98326
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  تسلط ارتش سوریه بر ۸۰% منطقه محاصره شده در مثلث «ادلب-حماه-حلب»

  نیروهای مقاومت از زمان آغاز عملیات پاکسازی منطقه‌ای که داعش و جبهه النصره در ریفهای حلب، حماه و ادلب محاصره شده‌اند، تا به امروز 850 کیلومتر از این منطقه را آزاد کرده‌اند.

  آوای شمال/ ارتش سوریه و نیروهای مقاومت حلقه محاصره را بر تروریست‌های جبهه النصره و داعش در مثلث «حماه-ادلب-حلب» تنگ‌تر کردند.

  ارتش سوریه روز چهارشنبه موفق شد بیش از ۵۵ شهرک و روستا را در این مثلث که تروریست‌ها محاصره هستند، آزاد کند.

  یک منبع نظامی به وبگاه خبری مراسلون گزارش داد که ارتش سوریه هم اکنون کنترل ۸۰% از این منطقه محاصره شده را در دست گرفته است.

  نیروهای مقاومت طی چند روز گذشته که عملیات نظامی خود را در این منطقه متمرکز کردند، ۸۵۰ کیلومتر مربع از این منطقه را از تروریست‌ها پس گرفتند.

  اندازه واقعی  

  طی ۲۴ ساعت گذشته در ریف جنوبی حلب روستاهای بیوض، الاندرین، مخلاف، تباره ازبیب، رسم الصوف،  سباخ،  راعل، اخوحسن، هزیمه، علیص، تل فاح، خربه حویش، العزیزه، عبیسان، رسم الخلا، جدیده، الخفیه  و ابو حمد آزاد شد.

  نیروهای مقاومت در ریف شمال شرق حماه نیز روستاهای رسم طبش، عطشانه، معصران،  ابو مرو، الوسیطه، ام جرن،  قلعه الحوایس،  جب الصفا، عبله، البیضه، الفیضه، جب الحنطه، الهیمانیه، الحمدانیه، القناطر، بنی هلال، ام زحیمک، ایزه، جدیده، رسم التینه، الضاهریه، الظاهریه، الخطابیه، حنین، جب السکر، الجنینه، محاله، ربوع،  ام جرن، ام حیبس و رسم عریره را از تروریست‌ها پس گرفتند.

  در جنوب شرق ادلب نیز شهرک‌های عقله، مشیرفه و ابو القناه آزاد شد.

  در حال حاضر در این منطقه محاصره شده فقط ۲۸ شهرک در اشغال جبهه النصره و داعش قرار دارد که مساحت تقریبی آن به ۲۵۰ کیلومتر مربع می‌رسد.

  ارتش سوریه و متحدان با آغاز عملیاتی در روزهای نخست سال ۲۰۱۸ در این منطقه، داعش و النصره را به صورت کامل محاصره کردند.

   

  برچسب ها :

  نظرات