آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98301
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  فرماندار محمودآباد:

  ضرورت نگاه بومی در توسعه صنایع دستی منطقه/ توجه به صنایع دستی زمینه اشتغال و صادرات را ایجاد می‌کند

  فرماندار محمودآباد گفت: توجه به صنایع دستی زمینه اشتغال و صادرات را ایجاد می‌کند

  آوای شمال/ یحیی یوسف‌پور عصر امروز در چهارمین آیین هنرماه در مجتمع فرهنگی غدیر محمودآباد، با بیان تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران فصل نوینی را در سرفصل‌های مختلف آغاز کرد و آرمان‌های بسیاری داشتیم و باید به آن برسیم.

  وی افزود: در مسیر حرکت می‌کنیم اما موانع زیاد این کار را سخت کرده است؛ این آرمان‌های بسیار بلندی است که باید به آن سمت حرکت کنیم و به آن برسیم و تمام تلاش خود را انجام دهیم و یقیا باید امیدوارانه حرکت کنیم و بی‌تردید به یک کشور توسعه یافته اسلامی تبدیل می‌شویم و این مهم به همت همه ما بستگی دارد.

  فرماندار محمودآباد ادامه داد: از همه شما دعوت می‌کنم که در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرشکوه‌تر از سال‌های گذشته شرکت کنید از این بابت که باید مجددا نشان دهیم با همان همدلی و همراهی و همکاری و تعامل بیش از گذشته در کنار هم خواهیم بود تا به این آرمان‌ها و اهداف بلند برسیم.

  یوسف‌پور با بیان اینکه هویت ملی ایرنیان یک هویت و روح منسجم است، بیان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم ایرانیان داشتن روح منسجم بین همه اقوام در کشور است.

  این مسؤول با بیان ویژگی‌های هنر ایرانی عنوان کرد: روح ایرانیان در هنر پروری بسیار روح بلندی است و احساس در آن جاریست همچون آثار استاد کثیری که یقیا عشقی در آن به کار برده شده است که یکی از مهم‌ترین ویژگی هنر ایرانی است.

   وی افزود: یکی از ویژگی صنایع دستی بکارگیری مواد اولیه بومی است و نگاه نگاه بومی‌گرایی است، که در بحث اقتصاد مقاومتی استفاده از مواد اولیه داخلی است و دورن زایی اقتصادی داشته باشیم که صنایع دستی یکی از موضوعات پیرامون آن اشتغال‌زا بودن آن است و مواد اولیه تهیه شده در همین استان است.

  یوسف‌پور با بیان اینکه توجه لازم در زمینه صنایع دستی انجام نشده است، بیان کرد: به دلایل مختلف در کشور توجه ویژه به این ظرفیت دیده نشده است در حالی که می‌توان هنر ایرانی را به نمایش گذاشت و زمینه اشتغال و صادرات را ایجاد کرد.

  وی گفت: وضعیت صنایع دستی در شهرستان محمودآباد خوب است اما باید رو به جلو حرکت کرد و باید دید چه امکانی را می‌توان با توجه به رویکرد بومی افزایش داد.

  فرماندار محمودآباد تصریح کرد: محمودآباد با توجه به دارا بودن موهبت دریا و خط ساحلی آن می‌توان از صنایع دستی مرتبط با دریا استفاده کرد که باید بر روی این موضع کار شود تا در این شهرستان هم تحولی در این زمینه ایجاد شود.

   گزارش آوای‌شمال، در پایان این مراسم از دوچهره برتر شهرستان محمودآباد استاد سید خلیل موسوی و محمدابراهیم کثیری تجلیل بعمل آمد.

  برچسب ها :

  نظرات