آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ , Sunday 17 February 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98261
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران:

  مازندران مهد ماهیان خاویاری است/ رتبه بیستم ایران در آبزی‌پروری جهان

  معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران گفت: بیش از 85 مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در کشور داریم که مازندران به‌عنوان قطب پرورش این ماهیان است.

  آوای شمال/ حسین عبدالحی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی اسکله پشتیبانی پرورش ماهی در قفس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در رتبه بیستم جهان و دوم خاورمیانه در حوزه آبزی‌پروری قرار دارد.

  وی افزود: مازندران رتبه اول کشور و منطقه را در حوزه آبزی‌پروری دارد.

  معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران با اشاره به صید بی‌رویه‌ برخی از کشورها در زمینه صید ماهیان خاویاری، بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های در دولت جدید حدود ۱۰ هزار تن صید ماهی و ۱۰۰ تن تولید خاویار صورت گرفته است و در حوزه حفظ و تکثیر ماهیان نیز اقدامات خوبی انجام‌شده است.

  عبدالحی مازندران را مهد ماهیان خاویاری معرفی کرد و گفت: بیش از ۸۵ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در کشور داریم که مازندران به‌عنوان قطب پرورش این ماهیان است.

  وی بیان کرد: قزل‌آلا گونه اصلی ماهی تولید شده در مازندران است که توجیه‌پذیری اقتصادی برای استان خواهد داشت.

  معاون توسعه آبزی‌پروری سازمان شیلات کشور مصرف سرانه ماهی در ایران را ۱۱ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: مصرف سرانه ماهی در جهان تقریباً دو برابر ایران یعنی حدود ۲۰ کیلوگرم است که اگر بخواهیم این مصرف سرانه را دو کیلوگرم افزایش دهیم به حدود ۲۰۰ هزار تن ماهی نیاز داریم.

  عبدالحی در پایان با اشاره به اینکه کل صید دریای خزر ۴۰ هزار تن است، گفت: پرورش ماهی در قفس ازجمله اولویت‌های مهم شیلات در بحث آبزی‌پروری است.

  برچسب ها :

  نظرات