آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 13 November 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9826
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۷:۰۲
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  نجات شش خودرو گرفتار در بهمن در گردنه ژالانه استان کردستان

  آوای شمال/ مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان روز جمعه در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: این خودروها قصد عبور از مسیر دزلی به اورامان را داشتند که در گردنه ژالانه دچار بهمن شدند. ‘محمد راشد مدرس گرجی’ با اشاره به اینکه همه خودروها و سرنشینان آن سالم هستند، افزود: عوامل […]

  آوای شمال/ مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان روز جمعه در این ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت: این خودروها قصد عبور از مسیر دزلی به اورامان را داشتند که در گردنه ژالانه دچار بهمن شدند.

  ‘محمد راشد مدرس گرجی’ با اشاره به اینکه همه خودروها و سرنشینان آن سالم هستند، افزود: عوامل راهداری مستقر در راهدارخانه گردنه ژالانه به موقع با استفاده از ماشین آلات برف روبی موفق به نجات این افراد شدند.

  وی با اشاره به اینکه اکنون در سطح استان شاهد بارش برف و کولاک هستیم از مردم خواست از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت سفر، خودروهای خود را به زنجیر چرخ تجهیز کنند.

  به گفته وی، اکنون با وجود بارش برف، تردد در همه راه های استان با حضور به موقع عوامل راهداری برقرار و همه راه ها باز است.

  بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی استان کردستان بارش ها تا روز شنبه ادامه دارد و در ساعات پایانی روز نیز با توجه به سرد شدن دمای هوا، احتمال یخبندان وجود دارد.

  وی همچنین با اشاره به هماهنگی راهداری و پلیس راه اعلام کرد: از ساعت ۲۲ پنجشنبه ۳۰ بهمن الی ساعت ۱۰ صبح شنبه دوم اسفند محدودیت های ترافیکی در چند محور استان اعمال شده است.

  به گفته وی، بر این اساس تردد انواع تریلر و کامیون های کشنده در ساعات یاد شده از محور سنندج – دیواندره – سقز – بانه و محور سنندج – سروآباد – مریوان ممنوع است.

  مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی کردستان در ادامه به فعال بودن راهدارخانه ها و اکیپ های راهداری در استان اشاره کرد و گفت: ۲۰ اکیپ بخش خصوصی با استعداد ۲۰۰ ماشین راهداری برای برفروبی در راه های روستایی استان از ۱۵ دی بسیج شده اند.

  مدرس گرجی همچنین به فعالیت اکیپ های راهداری بخش دولتی از ۱۵ آذر در استان اشاره کرد و گفت: اکنون ۳۷ اکیپ با ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات و ۴۰۰ نیرو در ۳۰ راهدارخانه ثابت و سیار، اجرای عملیات راهداری زمستانی در استان را به عهده دارند.

  در استان کردستان ۱۶ منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین ۲۳ گردنه وجود دارد که لزوم تجهیز خودروها و دقت در رانندگی را بیش از پیش می کند.

  استان کردستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که حدود دو هزار کیلومتر آن راه اصلی و فرعی و شش هزار کیلومتر آن نیز راه روستایی است.

  سرواباد در ۹۲ کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.

  برچسب ها :

  نظرات