آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ , Monday 15 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98242
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ماجرای ایجاد پایگاه های نظامی در ایران به دست بیگانگان/ نماینده مردم مشهد: امنیت از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است

  رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس، گفت: دشمن از طریق شبکه دروغ پراکنی بی بی سی و حتی فضای مجازی، قصد دارد تا دستاوردهای انقلاب اسلامی را بی ارزش و پوچ جلوه داده و ذهن مردم به خصوص نسل جوان را از اهداف و آرمانهای انقلاب منحرف کند.

  آوای شمال/ حجت الاسلام نصرالله پژمان فر رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس در گفتگو با قم فردا، در خصوص شبهات و القائات دروغ ضد انقلاب درباره دستاوردهای انقلاب اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی در ۴ دهه گذشته، حرکتی بزرگ و الهی بود که با شعار نه شرقی، نه غربی و حاکمیت اسلام، کشور را از لوث پهلوی ها و ظلم هایشان پاک کرد.

  وی افزود: جریان های روشنفکری نه تنها دین را قبول نداشتند، بلکه در ارائه گزاره های دینی نیز به شدت گارد می گرفتند. چراکه آنها دین را مزاحم عرض اندام و اثبات خود در کشور می دانستند.

  پژمانفر ادامه داد: انقلاب اسلامی در یک چنین فضایی سر بیرون آورده و با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، سه خواسته بزرگ خود را در کنار دیگر خواسته هایش مطرح کرد.

  پیشرفت های متعدد کشور را مرهون انقلاب اسلامی هستیم

  وی تصریح کرد: چراکه استقلال مسئله بسیار مهمی است که در دوران پهلوی، کشور نه از استقلال نظامی، نه سیاسی، نه فرهنگی و نه اقتصادی برخوردار بود. درواقع در آن دوران، کشور در هیچ عرصه ای مستقل نبود.

  رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس، بیان داشت: به طوری که اگرچه بزرگترین تولیدکننده نفت بودیم، اما دیگران برای ما تعیین تکلیف می کردند که چه کار کنیم و اقتصادمان را بر چه اصلی پایه گذاری کنیم. حتی در عرصه نظامی و ایجاد پایگاه ها هم بسیار ضعیف بودیم و پایگاه های نظامی دیگر این کار را برای ما انجام می دادند!

  وی یادآور شد: اما با پیروزی انقلاب اسلامی مردم توانستند با انتخاب های شخصی و عمومی، برای سرنوشت خود و کشورشان تصمیم بگیرند. انتخاب هایی که اگر به طور میانگین حساب کنیم، سالی یک انتخاب در کشور ما برگزار می شود.

  پژمانفر عنوان داشت: به هر حال اگر در کشور به شاخص های متعددی چه در حوزه پیشرفت علمی، چه در حوزه مباحث فرهنگی و سایر حوزه ها دست یافته ایم، همه را مرهون و مدیون انقلاب اسلامی هستیم.

  امنیت و آرامش از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند

  وی اضافه کرد: اما یکی از مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، امنیتی است که امروز در کشور وجود دارد و دشمن با سرمایه گذاری های کلان قصد دارد تا امنیت و آرامش کشورمان را به ناامنی و آشوب تبدیل کند که این نیز خیال خامی است که دشمن در سر می پروراند.

  رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس، ابراز داشت: علاوه بر این، وقتی دشمن در عرصه های نظامی از ایران شکست خورد، امروز تمام توانش را برای شبیخون زدن به عرصه های فرهنگی ما جمع کرده است. لذا مسئولین فرهنگی برای مقابله با آن مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده دارند.

  وی در ادامه گفت: اما سطح بلوغی که امروز در جامعه ما وجود دارد و افراد علارغم اینکه در تصمیم گیری های خود کاملا آزاد هستند، حوزه دینی و گفتمان انقلابی را در زندگی خود پذیرفته و ارزش های دینی و اسلامی را در فضای ذهن خود جای داده اند که این اوج پیروزی این جریان است.

  هدف دشمن بی ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی است

  پژمانفر افزود: البته در این زمینه همواره نگرانی هایی هم وجود دارد، چراکه دشمن همیشه در کمین ماست تا بتواند از کوچکترین فرصت برای ضربه زدن به نظام و دستاوردهای آن استفاده کند.

  وی ادامه داد: به عنوان مثال؛ دشمن از طریق شبکه دروغ پراکنی بی بی سی و حتی فضای مجازی، تلاش دارد تا دوران سیاه و کثیف پهلوی را زیبا و با ارزش جلوه دهد. دورانی که در آن بخشی از کشورمان تجزیه و نوامیس مان مورد تعرض واقع شد و خفقان و ظلم در آن بسیار گسترده بود.

  رییس فراکسیون قرآن و عترت مجلس، تصریح کرد: هدف دشمن از این کار این است که بتواند دستاوردهای انقلاب اسلامی را بی ارزش و پوچ جلوه داده و ذهن مردم به خصوص نسل جوان را از اهداف و آرمانهای انقلاب منحرف کند.

  پژمانفر در پایان خاطرنشان کرد: لذا وظیفه مسئولین، بزرگترها و بخصوص کسانی که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند، این است که دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای نسل جوان خود تبیین کرده و برای آنها روشنگری کنند.

  برچسب ها :

  نظرات