آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , Wednesday 16 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98235
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نخستین واکنش مسئولان به گزارش تسنیم|وزارت کشور: پیگیر رفع مشکلات «عابربانک» مهاجرین افغانستانی هستیم

  اداره‌کل اتباع وزارت کشور ضمن تأیید ابلاغ بخشنامه از سوی بانک مرکزی جهت عدم صدور عابربانک برای دارندگان کارت آمایش، از پیگیری‌های مجدانه وزارت کشور در جهت رفع این مشکل خبر داد.

  آوای شمال/ دو روز گذشته خبرگزاری تسنیم در گزارشی ویژه و اختصاصی خبر از عدم صدور و تمدید عابربانک برای مهاجرین افغانستانی دارنده کارت آمایش داد و خواستار پاسخگویی شفاف مسئولان این حوزه شد.

  این گزارش بازتاب گسترده‌ای در میان مسئولان و جامعه مهاجر و ایرانی داشته و به فاصله دو روز از انتشار گزارش مسئولان وزارت کشور نخستین واکنش را نشان دادند.

  «حجت‌الاسلام صالحی» معاون فرهنگی اداره‌کل اتباع وزارت کشور در پاسخ به مشکل عابربانک‌های مهاجرین افغانستانی دارنده کارت آمایش به خبرنگار تسنیم گفت: بله خبر عدم تمدید و صدور عابربانک برای مهاجرین افغانستانی دارنده کارت آمایش متاسفانه صحت دارد.

  وی در تشریح بخشنامه صادر شده از سوی بانک مرکزی در این ارتباط اظهار کرد: این بخشنامه‌ای بوده که در سال ۹۰ راجع به «پولشویی» مصوب شده و در آن جلسه بانک مرکزی از اداره‌کل اتباع وزارت کشور هم دعوتی صورت نگرفته بود.

  معاون اداره‌کل اتباع وزارت کشور افزود: در آن جلسه متاسفانه بدلیل اینکه نماینده‌ای وجود نداشته که آشنایی در زمینه پناهندگان و مهاجرین داشته باشد، مهاجرین نیز در لیستی قرار گرفتند که برای آنها نباید عابربانک صادر شود و این بخشنامه به تصویب رسید.

  صالحی تصریح کرد: گرچه بخشنامه بعد از مدت زمان زیادی ابلاغ و اجرایی شد اما ما تلاش‌های فراوانی کرده‌ایم تا بانک مرکزی و مسئولان مرتبط را متوجه این موضوع بسازیم که «پولشویی» هیچ ارتباطی به پناهندگان ندارد چرا که مهاجرینی که جهت افتتاح حساب اقدام کرده‌اند کاملا در کشور قانونی زندگی می‌کنند، مجددا تاکید می‌کنم قرار گرفتن پناهندگان در لیست بانک مرکزی برای عدم صدور عابربانک بدلیل عدم آشنایی آنان با حوزه پناهندگان بوده است.

  وی تأکید کرد: وزارت کشور هم اکنون مجدانه پیگیر رفع مشکلات عابربانک و بانکداری الکترونیک مهاجرین افغانستانی دارنده کارت آمایش است، مهاجرین نگران نباشند ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا این مصوبه در ارتباط با پناهندگان لغو و آنها مطابق با گذشته از امکانات بانکی استفاده کنند.

  برچسب ها :

  نظرات