آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ , Wednesday 24 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98142
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  آیین‌نامه آزمون‌های اعطای مدرک به حافظان اصلاح می‌شود/ بررسی چالش‌ها در کمیته سه‌نفره

  کارشناس دبیرخانه ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با اشاره به اصلاح آیین‌نامه آزمون‌های تخصصی حفظ سازمان دارالقرآن از تشکیل کمیته سه‌نفره به منظور احصا و بررسی چالش‌های آیین‌نامه خبر داد.

  آوای شمال/ محمدرضا رمضانی‌فرد کارشناس دبیرخانه ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به تغییرات در آیین‌نامه آزمون‌های اعطای مدرک به حافظان سازمان دارالقرآن، اظهار داشت: با توجه به لزوم بازنگری و اصلاح آیین‌نامه این آزمون‌ها، در جلسه چهل‌وهفتم شورای ارزیابی حافظان مقرر شد کمیته‌ای تشکیل شده تا علاوه بر بررسی چالش‌ها، اشکالات احتمالی آیین‌نامه نیز احصا و برطرف شود.

  وی با بیان اینکه کمیته بررسی آیین‌نامه آزمون‌های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان تاکنون چند جلسه داشته است، افزود: در این کمیته سه‌نفره اساتیدی همچون احمد زرنگار، محمدمهدی بحرالعلوم و شکری حضور دارند که در جلسات متعدد ضمن احصای موانع و مشکلات آیین‌نامه، با ارائه پیشنهاداتی درصدد رفع این چالش‌ها هستند.

  رمضانی‌فرد درباره تغییرات آیین‌نامه برای برگزاری آزمون سال آینده خاطر نشان کرد: در کمیته سه‌نفره آیین‌نامه آزمون‌ها، پیشنهاداتی مطرح می‌شود که این پیشنهادات در صحن شورای ارزیابی حافظان مورد بررسی قرار گرفته و پس از نهایی شدن تدوین و تصویب می‌شود، همچنین ممکن است این پیشنهادات با اعمال تغییراتی مصوب و اجرایی شود.

  وی با بیان اینکه تاکنون چندین چالش در آیین‌نامه آزمون‌ها جمع‌آوری شده است، گفت: این چالش‌ها را به کمیته ارجاع دادیم و امیدواریم با تلاش کمیته و شورای ارزیابی حافظان قرآن کریم آیین‌نامه آزمون‌ها ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن به خوبی اصلاح و برای سال آینده عملیاتی شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات