آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷ , Wednesday 26 September 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98132
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۹
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  عضو مجمع نمایندگان مازندران:

  مجلس با حذف ۳۳ میلیون یارانه‌بگیر و گرانی حامل‎های انرژی در سال ۹۷ مخالفت کرد

  عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نیز با حذف 33 میلیون یارانه‌بگیر در کشور و همچنین با تامین بخش قابل توجه منابع مالی آموزش و پرورش که باید در استان تهیه شود، مخالفت کرد.

  آوای شمال/ سیدعلی ادیانی در گفت‌و‌گو با بلاغ پیرامون مخالف با برخی از لوایح بودجه ارائه شده دولت برای سال ۹۷، اظهار کرد: در بودجه لایحه سال ۹۷ که توسط رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد، چند نکته کلیدی وجود داشت که از نظر اقتصاد امروز جامعه شاید برخی از اشکالات را ایجاد می‌کرد و بعضا نگرانی‌هایی برای مردم ایجاد شد.

  وی افزود: به طور نمونه افزایش حامل‌های انرژی در حدود ۵۰ درصد و نیز بالا رفتن قیمت بنزین از هزار تومان به هزار و ۵۰۰ تومان و یا حذف ۳۳ میلیون یارانه‌بگیر که با امضا شخص آقای روحانی به مجلس ارائه شد و همچنین بودجه بنیاد شهید و آموزش‌و‎پرورش به شکل استانی قرار دادند.

  عضو مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: در بودجه ارائه شده به مجلس، دولت تامین درصدی از منابع مالی آموزش وپرورش و بنیاد شهید را به اداره کل استان این دو نهاد واگذار کرد که این اقدام از نظر اقتصادی و مدیریت و نیز از نظر بودجه‌نویسی دچار اشکالات بود که در نهایت مجلس جلوی این اقدام را گرفت.

  این مسئول خاطرنشان کرد: مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نیز با حذف ۳۳ میلیون یارانه بگیر در کشور و همچنین با تامین بخش قابل توجه منابع مالی آموزش و پرورش که باید در استان تهیه شود، مخالفت کرد.

  ادیانی یادآور شد: من با آن چیزی که مخالفت کردم آن بود که سوالی بابت افزایش تعرفه برخی از خدمات‌دهی‌ها مطرح شد، به طور مثال صدور پروانه برای شهرداری‌ها و یا صدور پروانه روستایی توسط دهیاری‌ها و یا تعرفه پزشکان افزایش یابد که در این زمینه مخالفت کردم.

  وی دلیل مخالفت خود از افزایش تعرفه خدمات‎دهی را این طور عنوان کرد: در مصوبه تلفیق افزایش حقوق برای کارمندان وجود ندارد جز افرادی که زیر ۵ حقوق می‌گیرند ۱۰ درصد افزایش حقوق خواهند گرفت و مازاد بر آن افزایش حقوق ندارند و هنگامی که برای کارمندان افزایش حقوق وجود ندارد و مالیات آنها نیز چند برابر شود و نیز مالیات حقوق‌بگیرانی که بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ تومان را پلکانی افزایش دادیم، در نتیجه اینها بر مردم فشار وارد می‌کند.

  نماینده مردم شهرستان‌های قائم‌شهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هنگامی که تحول جدی در فضای کسب و کشور با توجه به بودجه کشور قابل پیش‌بینی نیست، به تعبیر دیگر هنگامی که در سبد درآمد مردم پول قابل اعتمادی اضافه نشد، بنابراین گرانی، با حکمرانی خوب و احترام به مردم و مردم‌داری منافات دارد.

  این مسئول در پایان گفت: با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی، اگر بخواهیم در برخی بخش‌ها گرانی ایجاد کنیم، برای مردم هزینه‌های بیشتری ایجاد می‌شود و اینها علت مخالفت من با مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و با تکیه بر واقعیت‌های اقتصاد امروز جامعه و درآمد مردم بود.

  برچسب ها :

  نظرات