آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ , Tuesday 22 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 98014
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نگرانی وکلای ترامپ از مصاحبه احتمالی او با بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا

  وکلای دونالد ترامپ از او خواسته‌اند درخواست احتمالی مصاحبه بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را رد ک ند.

  آوای شمال/ شماری از وکلای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به وی توصیه کرده‌اند درخواست مصاحبه «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را به دلیل تبعات حقوقی احتمالی آن رد کند.

  روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی با استناد به چهار منبع آگاه فاش کرد وکلای ترامپ نگران این موضوع هستند که با توجه به سابقه رئیس‌جمهور آمریکا در بیان اظهارات متناقض و خلاف واقع، ممکن است او در این مصاحبه حرفی بزند که بعدها به خاطر همان حرف به دروغگویی به دستگاه قضایی متهم شود.

  این در حالی است که ترامپ چندی پیش برای مصاحبه با تیم تحقیقاتی ویژه مولر اظهار آمادگی کرده است. وی ماه گذشته در مصاحبه ای با خبرنگاران در این خصوص گفت: «در واقع من منتظر چنین مصاحبه ای هستم.»

  با این حال یک فرد آگاه در این خصوص اظهار کرد هنوز هیچ تصمیمی از سوی کاخ سفید در خصوص موافقت ترامپ با مصاحبه با تیم تحقیقاتی مولر اتخاذ نشده است. ترامپ پیشتر با رد هرگونه رابطه میان کمپین انتخاباتی خود و مسکو، از انجام چنین تحقیقاتی در این خصوص انتقاد کرده بود.

  اگر ترامپ حاضر به مصاحبه با تیم تحقیقاتی اف بی آی نشود، مولر می تواند وی را برای ادای شهادت در برابر هیئت منصفه به دادگاه احضار کند. حکم احضار ترامپ به دادگاه منجر به آغاز یک نزاع قضایی می شود که در نهایت از سوی دیوان عالی آمریکا قضاوت خواهد شد.

  با این حال، «جان داود» و «جی سکلو»، سرپرستان تیم وکلای مشاور ترامپ، از رئیس جمهور آمریکا خواستند درخواست مصاحبه مولر را رد کند. وکلا و دستیاران ترامپ معتقدند مولر تمایلی به احضار رئیس جمهور به دادگاه ندارد؛ زیرا احتمال دارد در نهایت بازنده این بازی قضایی تیم تحقیقاتی مولر باشد.

  «مارک کزویتس» وکیل شخصی ترامپ نیز مخالف پذیرش درخواست مصاحبه مولر با رئیس جمهور آمریکا است. با این حال، «تای کوب» وکیلی که در ماه ژوئیه به منظور هدایت جریان پاسخگویی کاخ سفید به تحقیقات ادعای مداخله روسیه استخدام شده بود، موافق همکاری ترامپ با تیم تحقیقاتی مولر است.

  برچسب ها :

  نظرات