آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ , Saturday 14 December 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 9793
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند, ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۸
 • شما اینجا هستید :حوادث
 •   

  نجات ۲۰ مسافر از بهمن در گردنه ژالانه/انسداد راه۸۰ روستای کردستان

  آوای شمال/ موج جدید بارش برف در استان کردستان که از ساعات پایانی پنج شنبه و صبح جمعه آغاز شده بود تا شب گذشته نیز ادامه پیدا کرد و بر اساس گزارش های اداره کل هواشناسی استان کردستان سراسر این استان سفید پوش شده است. بارش برف در استان کردستان که در سال جاری با […]

  آوای شمال/ موج جدید بارش برف در استان کردستان که از ساعات پایانی پنج شنبه و صبح جمعه آغاز شده بود تا شب گذشته نیز ادامه پیدا کرد و بر اساس گزارش های اداره کل هواشناسی استان کردستان سراسر این استان سفید پوش شده است.

  بارش برف در استان کردستان که در سال جاری با کاهش جدی مواجه شده بود این بار نه تنها باعث خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان شد که همزمان محدودیت هایی را در تردد وسائل نقلیه در مسیرهای اصلی و فرعی این استان به وجود آورد.

  بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان کردستان موج بارش برف طی شبانه روز گذشته سراسر استان را در بر گرفته است و در مناطق مرتفع به ویژه نوار جنوبی کردستان میزان بارش ها بیشتر بوده است.

  موج یخبندان کردستان را فرا می گیرد

  همچنین گزارش اداره کل هواشناسی استان کردستان نشان می دهد که امروز تنها بخش شمالی استان با بارش های پراکنده مواجه خواهد بود ولی با گذشت زمان از میزان دمای هوا کاسته شده و هوای سر سراسر این استان را در بر می گیرد که یخ بندان شدیدی نیز در استان اتفاق خواهد افتاد.

  مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی کردستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خدمات ارائه شده به مسافران در مسیرهای مختلف شهری و روستایی این استان گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته پیش از آغاز بارش ها آمادگی برای خدمت رسانی به مردم وجود دارد.

  محمد راشد مدرس گرجی ادامه داد: در حال حاضر تردد در تمامی مسیرهای اصلی و بین شهری در کردستان جریان دارد که تنها در گردنه های مرتفع و صعب العبور استان و به دلیل یخ زدگی تنها با زنجیر چرخ امکان تردد وجود دارد.

  راه ۸۰ روستای کردستان مسدود است

  وی بیان کرد: همچنین بر اساس گزارش مرکز مدیریت راه های استان کردستان، در حال حاضر راه ۸۰ روستای استان کردستان در شهرستان های سنندج، دیواندره، مریوان، بانه و سروآباد مسدود شده است.

  مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان اظهار داشت: در حال حاضر اکیپ های راهداری استان کردستان ضمن حضور در مسیر ها کار بازگشایی راه های روستایی استان را آغاز کرده اند.

  وی به نجات جان ۲۰ نفر در گردنه ژالانه در مسیر شهرستان سروآباد به شهر اورامان تخت اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به شدت بارش و سقوط بهمن در گردنه ژالانه متاسفانه شش وسلیه نقلیه با ۲۰ نفر سرنشین گرفتار شدند که با حضور به موقع نیروهای راهداری تمامی افراد صحیح و سالم نجات پیدا کردند.

  مدرس گرجی عنوان کرد: در حال حاضر ۳۷ اکیپ راهداری استان کردستان با ۴۰۰ نفر پرسنل و بیش از ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات در جاده های بین شهری مسغول خدمت رسانی به مردم هستند و همزمان با این مهم ۴۰ اکیپ بخش خصوصی با ۲۰۰ نفر پرسنل و ۲۰۰ دستگاه وسلیه نقلیه مشغول فعالیت در مسیرهای روستایی استان کردستان هستند.

  وقوع تصادف رانندگی باعث مرگ دو نفر شد

  در همین حال به دلیل شدت بارش ها طی روز گذشته متاسفانه در یک حادثه رانندگی در مسیر مریوان – سنندج و به دنبال برخورد و وسیله نقلیه سواری و باری دو نفر کشته شدند.

  فرمانده پلیس راه کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: به دلیل عدم احتیاط و همچنین لغزنده شدن سطح جاده این تصادف بین یک دستگاه وانت باری و یک دستگاه پیکان سواری روی داد و به دلیل شدت برخورد دو نفر در محل وقوع حادثه کشته شدند.

  وی ضمن توصیه به رانندگان وسائل نقلیه که قصد تردد در جاده های استان کردستان را دارند، یادآور شد: انتظار می رود که با توجه به وضعیت جاده های استان و همچنین گردنه های صعب العبور رانندگان وسائل نقلیه به بهترین شکل ممکن قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و جانب احتیاط را نیز رعایت کنند.

  همچنین به توجه به شدت میزان بارش برف در گردنه ژالانه در مسیر شهرستان های سروآباد به پاوه، این مسیر تا ساعت ۱۲ امروز مسدود است و نیروهای راهداری نیز مشغول بازگشایی آن هستند.

  در حال حاضر وضعیت هوای سنندج همراه با ابر و آفتاب کم سوز است و بلندی های این شهر به صورت کامل سفید پوش شده است.

  برچسب ها :

  نظرات