آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ , Thursday 17 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97895
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  به یک کشور تاثیرگذار در منطقه تبدیل شدیم / امروز به روستاهای فاقد آب و برق زمان شاهنشاهی، حتی کتابخانه و اینترنت نیز رسیده است

  حقیقت پور، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح دستاوردهای سیاسی، عمرانی و فرهنگی انقلاب اسلامی، گفت:امروز به روستاهای فاقد آب و برق زمان شاهنشاهی، حتی کتابخانه و اینترنت نیز رسیده است.

  آوای شمال/ در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی بمناسبت دهه فجر گفت: عمده ترین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران، دستاوردهای سیاسی و فرهنگی است. در دوران قبل از انقلاب سیاست های کلان واجرایی کشور به بلوک غرب و آمریکا وابسته بود و ما تابع سیاست ها و تدابیری بودیم که آمریکا برای ما لحاظ می کرد و برای ما در منطقه نقش تعیین می کرد.

  ضربه سنگینی به جریانات غرب و وابستگان آنها زدیم

  وی ادامه داد: بعنوان مثال در جنگ بین عراق و اسرائیل، ایران باید از لحاظ انرژی اسرائیل را حمایت می کرد یا مثلا در جریانات چپ موجود در کشورهای منطقه مانند ظفار باید با عمان برخورد می کردیم و نیرو می بردیم و یا مثلا ما باید بعنوان دژبان منطقه برای ارتباط ناتو و سنتو عمل می کردیم.

  این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در واقع ما در دوران قبل از انقلاب از لحاظ سیاسی به هیچ وجه مستقل نبودیم و باید برای ما تصمیمی می گرفتند و فقط مجری تصمیمات آنها بودیم و این تصمیمات هم برمبنای منافع ملی ما نبود و بر اساس منافع خودشان تصمیم می گرفتند.

  وی تصریح کرد: ما بعد از انقلاب این قالب را شکستیم و الان یک کشور مستقل و انقلابی هستیم که تصمیماتمان را براساس منافع ملی کشورمان می گیریم.

  مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما امروز در حوزه سیاسی و ژئوپولتیک به یک کشور تاثیرگذار تبدیل شده ایم بطوریکه منهای حضور و نفوذ ایران، مسائل منطقه قابل حل نیست و باید ایران باشد. ما با بسط استقلال خواهی خودمان در ابعاد سیاسی، ترتیبات سیاسی منطقه را به هم زدیم و ضربه سنگینی به جریانات غرب و وابسته و مرتجع منطقه زدیم و توانستیم اندیشه نوین سیاسی را بر پایه آموزه های دینی و انقلابی به دنیا ارائه بدهیم که امروز همه ی این ها کارساز هستند و در دنیا کار می کنند و جواب می دهد.

  راه آهن شمال به جنوب احداث شده توسط رضاخان از جیب مردم و به کام جنگ جهانی بود

  وی همچنین در مورد دستاوردها و پیشرفت های عمرانی و شهرسازی در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: نکته مهم و حائز اهمیت این است که امروز کارهای عمرانی را بر پایه منافع ملی مان انجام می دهیم و شاید اقداماتی مثل احداث راه آهن در قبل از انقلاب صورت گرفته است ولی پول و هزینه این کار از جیب مردم رفته است و این راه آهنی که زمان رضا خان احداث شده بود از شمال به جنوب بود و اصلا مورد نیاز ما نبود و باید از شرق به غرب احداث می شد. درواقع علت اصلی ساخت راه آهن شمال و جنوب این بود که بتوانند برای شرکت در جنگ جهانی دوم در مقابل آلمان و روسیه قرار بگیرند.

  در ساخت نیروگاه، سد و فرودگاه خوب عمل کرده ایم / اگر فشارها و تحریم ها نبود؛ موفق تر می شدیم

  وی ادامه داد: لذا اقدامات عمرانی که آن زمان در کشور صورت گرفته همگی به این صورت بوده اند و هیچ کدام از آن اقدامات توسط ما نبوده است و بیگانگان اصلا به ما اجازه نمی دادند نیروگاه، فرودگاه و سد بسازیم و ما را عددی حساب نمی کردند ولی الحمدلله اکنون ما در حوزه عمرانی خوب عمل می کنیم هرچند شاید چند مورد هم اشتباه داشته باشیم ولی در ساخت سد، فرودگاه ونیروگاه و… ما خودمان هستیم که کار و فعالیت می کنیم و اگر این تحریم ها و فشار ها نبود ما اکنون می توانستیم بیشتر از این وضعیت موجود موفقیت شویم و اگر محدودیت هایی در این زمینه داریم به این دلیل است که ما را به شدت فشردند و نگذاشتند ما در حد و اندازه خودمان کارهای عمرانی انجام دهیم.

  امروز به روستاهای فاقد آب و برق زمان شاهنشاهی، حتی کتابخانه و اینترنت نیز رسیده است

  حقیقت پور خاطر نشان کرد: در دوران قبل از انقلاب کدام یک از روستا ها دارای جاده و راه مناسب نبود ولی اکنون نزدیک به ۹۰ درصد از روستاها دارای جاده و راه مناسب هستند. قبل از انقلاب کدام روستا برق، آب آشامیدنی، گاز و تلفن داشت؟ اکنون در روستاها مطالبه اینترنت پرسرعت را می کنند. اکنون ما در روستا ها ورزشگاه، کتابخانه، پارک تفریحی و… ساختیم .

  وی با مقایسه وضعیت شهرها نسبت به دوران قبل و بعد از انقلاب، بیان کرد: ما اکنون در وضعیت نسبی و خوبی از بعد عمران و آبادی در شهر ها نسبت به آن زمان برخوردار هستیم. میزان اثر بخشی خوبی در راه آهن، جاده ها، نیروگاه ها، مهار آب ها، تولید، جابجایی و ترانزیت انرژی داریم.

  باید با ظرفیت های انقلابی خود، آسیب های اجتماعی را اصلاح کنیم

  مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد تفاوت آسیب های اجتماعی و فرهنگی قبل و بعد از انقلاب نیز تصریح کرد: آسیب های اجتماعی بسیار سخت تر، منتوع تر، پیچیده تر و وسیع تر شده است که بخشی از این ها بدلیل تبلیغات خاصی است که توسط ماهواره ها، شبکه های مجازی و… در جامعه ما صورت می گیرد و هدف این ها ورود آسیب های اجتماعی جدید می باشد. ما متاسفانه اکنون با تنوعی از مواد مخدر درگیر هستیم که هم بحث پیشگیری و هم بحث درمان و مقابله با این کار بسیار سخت است.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: باید سعی کنیم با ظرفیت های خوب فرهنگی و انقلابی این آسیب های اجتماعی خودمان را اصلاح کرده و جلوی روند فعلی را گرفته و کند بکنیم.

  برچسب ها :

  نظرات