آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ , Tuesday 22 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97868
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  هر ۳۱ دقیقه یک نفر در آمریکا اسلحه دست می‌گیرد

  براساس داده‌های موجود، هر 31 دقیقه یکبار سلاح‌های آمریکایی برای ارتکاب جرائم در سراسر کانادا، مکزیک، آمریکای مرکزی و جزایر کارائیب مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیاری از آنها منجر به قتل می‌‎شوند.

  آوای شمال/ براساس داده‌های موجود، هر ۳۱ دقیقه یکبار سلاح‌های آمریکایی برای ارتکاب جرائم در سراسر کانادا، مکزیک، آمریکای مرکزی و جزایر کارائیب مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیاری از آنها منجر به قتل می‌شوند.

  بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، در ۵۰ سال اخیر شمار کشته‌شدگان بر اثر حوادث مسلحانه در این کشور، بیشتر از تلفات ناشی از تمام جنگ‌های تاریخ آمریکا است.

  خبرگزاری رویترز در همین راستا نوشت: مرکز پیشرفت آمریکا که مقرش در واشنگتن است، در یک بیانیه اعلام کرد:‌  بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های دولت ایالات متحده، ۵۰ هزار و ۱۳۳ اسلحه کشف شده در تحقیقات جنایی در سراسر ۱۵ کشور از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ متعلق به آمریکا است.

  بر اساس داده‌های موجود، سال گذشته «سلاح گرم» جان بیش از ۳۸ هزار آمریکایی را گرفت و شمار مرگ و میر اسلحه در آمریکا به شدّت افزایش یافته است.

  با توجه به اطلاعات رسمی دولت که در اوایل ماه جاری منتشر شد، میزان قتل با اسلحه در مکزیک در سال گذشته به بالاترین حدّ خود در دو دهه اخیر رسید.

  علاوه بر این، ضعف قوانین آمریکا به روند قاچاق اسلحه از آمریکا به کشورهای دیگر از جمله مکزیک، السالوادور و هندوراس کمک می‌کند.

  این گزارش در حالی تأکید بر محدودیت بازار قانونی خرید اسلحه در مکزیک دارد که داده‌ها حاکی از آن است که تعداد قتل‌هایی که با اسلحه در این کشور رخ داده در سال ۱۹۹۷، حدود ۱۵ درصد بوده و در پایان سال ۲۰۱۷ این رقم به ۶۶ درصد افزایش یافته است.

  این گزارش با اشاره به آمار اداره الکل، دخانیات، اسلحه گرم و مواد منفجره در ایالات متحده نوشته است: «نزدیک به ۷۰ درصد از ۱۰۶ هزار و یک قبضه اسلحه در مکزیک که در طول سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ ثبت شده‌اند متعلق به آمریکا هستند».

   

  برچسب ها :

  نظرات