آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ , Wednesday 16 January 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97843
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  بازخوانی تجربه انقلاب برای پیشرفت کشور ضروری است/ وجود سرداران شجاعی همچون قاسم سلیمانی یکی از بارزترین فرصت‌های کشور

  معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت تبیین حوادث انقلاب گفت: بازخوانی تجربه انقلاب برای توسعه امروز کشور امری ضروری است.

  آوای شمال/ اسحاق جهانگیری عصر امروز در نشست شورای اداری استان یزد با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی صرفاً میراثی سیاسی نیست، اظهار کرد: انقلاب اسلامی سرفصل‌های جدیدی برای زندگی مردم ایران ارائه داد.

  وی بیان کرد: هر چند ما با نقطه‌ای که امام راحل عظیم‌الشأن برای کشور ترسیم کرده بودند فاصله‌ داریم اما باید به‌خوبی تبیین شود که پیش از انقلاب چه وضعیتی داشتیم و امروز در چه وضعیتی قرار داریم.

  معاون اول رئیس‌جمهور افزود: بازخوانی تجربه انقلاب برای توسعه امروز کشور امری ضروری است، چراکه این بازخوانی فرصت‌های جدیدی برای توسعه کشور و غلبه بر تنگناهای پیشرو به وجود می‌آورد.

  وی با اشاره به شرایط سال‌های اول انقلاب و یادآوری این مهم که در آن برهه زمانی جوانانی مدیریت کشور را به دست گرفتند که هیچ‌گونه سابقه مدیریتی نداشتند و با مشکلات و معضلات فراوانی همچون هشت سال جنگ تحمیلی مواجه شدند، تصریح کرد: تجربه‌های آن سال‌ها، امروز نیز باید به کار گرفته شود و انقلاب باید برای همگان به‌خصوص نسل جوان بازخوانی شود.

  معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه همراهی‌های مردمی در طول تاریخ انقلاب همواره باعث برکات و موفقیت‌ها فراوانی برای کشور شده است، خاطرنشان کرد: امروز نیز با گفت‌وگو صادقانه با مردم و همراه کردن آن‌ها خواهیم توانست بر هر مشکلی غلبه کنیم.

  وی با اشاره به ویژگی‌های یزد و مردم این خطه که آنها را نه‌تنها در کشور بلکه در جهان زبان زد کرده، اذعان کرد: مردم یزد هم به سنت‌ها پایبند هستند، هم به‌عنوان مردمانی دین‌دار و متعهد شناخته می‌شوند و هم در این خطه کویری شاهد توسعه بالای صنایع هستیم و چنین مواردی است که باعث شده تا بتوانیم یزد را الگوی برتر برای توسعه کشور معرفی کنیم.

  جهانگیری با اشاره به فرصت‌هایی که در کشور موجود است و باید از آنها استفاده کنیم، از درخشش سپاه پاسداران در مبارزه با داعش و وجود سرداران شجاعی همچون قاسم سلیمانی به‌عنوان یکی از بارزترین این فرصت‌ها نام برد و افزود: همه اقشار با تعامل و همدلی باید این فرصت‌ها را در برابر چالش‌هایی که موجود است غنیمت شمرده و برای تعالی ایران همه تلاش خود را به کار بگیریم.

  وی با اشاره به اینکه برای حمایت از صنایع و کوچک و متوسط کشور بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ‌شده توسط مقام معظم رهبری اعتبارات خوبی در نظر گرفته‌ شده است، اذعان کرد: این اعتبارات در قالب طرح‌های اشتغال روستایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در اختیار فعالان این عرصه‌ها قرارگرفته است که امیدواریم رونق‌های خوبی در اقتصاد کشور ایجاد کند.

  معاون اول رئیس جمهور با انتقاد از اینکه عده‌ای با پمپاژ یأس و ناامیدی در جامعه  به گمان خودشان می‌خواهند رقیب خود را از صحنه خارج کنند، ادامه داد: همه باید توجه داشته باشند که بیان چنین مواردی مردم را از جمهوری اسلامی دلسرد می‌کند و مردم همه مسئولین با هر حزب و جناحی را با یک‌چشم و به‌عنوان مسؤولان نظام نگاه می‌کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات