آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ , Monday 15 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97779
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  رد کلیات بودجه ۹۷ نقطه مثبتی برای مجلس است/لایحه بودجه با رفع ایراد، از سوی کمیسیون تلفیق تصویب شد

  نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی گفت: کلیات لایحه بودجه سال 97 امروز و بعد از رفع ایرادها از سوی کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی به تصویب نماینده‌های مردم رسید.

  آوای شمال/ علی کاظمی باباحیدری نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: کلیات لایحه بودجه سال ۹۷ امروز و بعد از رفع ایرادها از سوی کمیسیون تلفیق در مجلس شورای اسلامی به تصویب نماینده‌های مردم رسید.

  وی با بیان اینکه دلیل پایین بودن بودجه عمرانی را می‌توان افزایش هزینه‌های جاری دانست افزود: میزان بودجه عمرانی براساس شرایط جاری بسته شده و بیش از این مقدور نبوده و این درحالی است که همه نماینده‌ها نظرشان بر این بود که میزان این بودجه بیشتر باشد اما الان که بودجه تصویب دیگر کاری نمی‌توان کرد.

  کاظمی با اشاره به رد شدن کلیات بودجه سال ۹۷ از سوی مجلس افزود: چند تبصره در بودجه آمده بود که نماینده‌های مجلس بر روی آن‌ها بحث داشتند و از آن جمله می‌توان به بحث هدفمندی یارانه‌ها، حامل‌های انرژی، بازنشستگان که در لایحه دیده نشده بود و پاداش خدمت فرهنگیان اشاره کرد که بر همین اساس نمایندگان به لایحه رای ندادند.

  نماینده مردم شهرستان‌های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: براساس آئین‌نامه وقتی کلیات رد می‌شود باید یک بار به کمیسیون تلفیق برگشت داده شود و کمیسیون تلفیق طی ۷۲ ساعت می‌تواند اصلاحات مورد نظر نمایندگان و نکات مطرح شده از سوی آن‌ها را بررسی و بر روی آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

  وی ادامه داد: تغییرات لازم در کمیسیون تلفیق بر روی لایحه انجام و بحث هدفمندی یارانه‌ها تقویت شد، بحث پاداش فرهنگیان در آن آورده شده و افزایش خوبی برای بازنشستگان دیده شد و امروز براساس آئین‌نامه دو نفر موافق و دو نفر مخالف صحبت کردند و با رای‌گیری کلیات به تصویب رسید و بررسی جزئیات به صورت بند به بند از امروز آغاز می‌شود.

  کاظمی تاکید کرد: رد شدن کلیات بودجه در مجلس می‌تواند نقطه مثبتی برای مجلس باشد چون در صحن علنی می‌شد برخی از اصلاحات را انجام داد اما نمایندگان به این نتیجه رسیدند که ممکن است اصلاحات در اینجا اتفاق نیافتد و باید به کمیسیون برگشت داده شود، خوشبختانه الان که لایحه تصویب شده بسیاری از خواسته‌های مدنظر نماینده‌ها انجام شد و برخی موارد که در کمسیون اصلاح نشده در صحن علنی اصلاح خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات