آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ , Tuesday 16 October 2018

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 97763
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ بهمن, ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  زمان اعلام نتیجه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شد/ اسامی افراد و شرکت های متخلف برای برخوردهای قانونی در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد

  سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: نتیجه تحقیق و تفحص تا پیش از پایان سال قرائت می شود و در ادامه در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد تا طبق قوانین با افراد و شرکت های متخلف برخورد های لازم صورت بگیرد؛ هرچه نتیجه تحقیق و تفحص زودتر قرائت شود، معلمان هم زودتر به حق و حقوق خود در این صندوق دست پیدا می‌کنند.

  آوای شمال/ در خصوص تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و اینکه چرا با گذشت بیش از یک ماه از به پایان رسیدن تحقیق و تفحص نتیجه آن در صحن قرائت نمی شود عنوان کرد: هیات رئیسه ایراداتی نسبت به نتیجه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گرفته بود که در حال حاضر ایرادات جزئی آن هم برطرف شده و منتظر اعلام هیأت رئیسه هستیم.

  وی با بیان اینکه تا کنون هیأت رئیسه ایراداتی برای قرائت نتیجه گرفته است عنوان کرد: امیدواریم این بار هیأت رئیسه مجلس هرچه سریعتر اجازه و دستور قرائت نتیجه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان را بدهد.

  سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه تأکید کرد: نتیجه تحقیق و تفحص تا پیش از پایان سال قرائت می شود و در ادامه در اختیار قوه قضائیه قرار می گیرد تا طبق قوانین با افراد و شرکت های متخلف برخورد های لازم صورت بگیرد؛ هرچه نتیجه تحقیق و تفحص زودتر قرائت شود، معلمان هم زودتر به حق و حقوق خود در این صندوق دست پیدا می‌کنند.

  حدود ۲۲ سال قبل به منظور ارتقا معیشت معلمان صندوق ذخیره فرهنگیان تاسیس و هر ماه مبلغی از حقوق فرهنگیان کسر و به حساب صندوق واریز شد اما در نهایت مشخص اسنادی از تخلفات در این صندوق منتشر شد.

  در ادامه ماجرا مجلس تحقیق و تفحص از این صندوق را در دستور کار خود قرار داده و مشخص شد رقم اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان تا حدود ۱۵ هزار میلیارد هم رسیده است؛ در پرونده تحقیق و تفحص از این صندوق تخلفات مالی، پاداش‌های میلیونی به مدیران شرکت‌های زیرمجموعه و در نهایت سفارش مدیران برای پرداخت وام‌های کلان بخشی از تخلفات به شمار می‌رود.

  یکی از متهمان فراری با ۵۰ میلیارد تومان پول به امارات رفته است؛ وی این پول را از طریق بانک سرمایه که یکی از شرکت های زیرمجموعه این صندوق است از کشور خارج کرده است.

  آنچه که مشخص است، هیچکدام از ۲۷ شرکت زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان از فساد مبرا نبوده و تنها ابعاد فساد در هر کدام با دیگری متفاوت است.

  ابعاد فساد در این صندوق تا جایی است که با گذشت بیش از یک و نیم سال از تحقیق و تفحص از این صندوق، نمایندگان مجلس اعلام کردند هنوز نتوانسته اند به همه ابعاد آن وارد شوند و با بررسی های بیشتر رقم این اختلاس بالاتر هم می‌رود.

  برچسب ها :

  نظرات